Změny ve svazu pokračují: Ve funkci končí i Károlyi

ČTK ČTK, Red Spo
13. 7. 2009 17:02
Předseda disciplínární komise sám rezignoval
Alexander Károlyi odchází ze svazu sám
Alexander Károlyi odchází ze svazu sám | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Dosavadní předseda disciplinární komise ČMFS Alexander Károlyi už nehodlá ve fotbalovém svazu působit.

Pětapadesátiletý právník v pondělí oznámil, že ve funkčním období nového předsedy Ivana Haška nechce zastávat žádnou funkci a raději skončí. Károlyi stál v čele disciplinárky jednadvacet let. Informoval o tom server Sport.cz.

Čtěte také: Haškova revoluce: Z ČMFS vyhodí všechny zaměstnance

"Abdikujeme v kompletním složení. A jak mi kolegové řekli, nebudou v této práci pokračovat," citoval server Károlyiho, který již poslal své rozhodnutí Haškovi.

Mandát komise byl původně prodloužený přes volby nového vedení až do 21. července, den před tím ale Károlyi a jeho kolegové rezignují. Nového předsedu disciplinárky prý má Hašek hledat úplně jinde.

O složení klíčových komisí se mělo rozhodovat na úterním zasedání Ligového shromáždění. Vedle disciplinární komise bude ve hře i post předsedy komise rozhodčích a delegátů, kterou vede Luděk Macela.

Přečtěte si také: První čistka pod Haškem: Rozpustil vedení STESu

Hašek už při své minulé kandidatuře Károlyiho ostře kritizoval, to prý ale nebyl hlavní důvod jeho odchodu.

"Už na začátku uplynulého volebního období jsem se rozhodl, že to je naposledy a v dalším období už pokračovat nebudu. Mám svoje civilní zaměstnání, kterému se chci nyní naplno věnovat. Na fotbal nezanevřu a úplně z něj neodcházím. Reprezentuji ho ve výkonném výboru Českého olympijského výboru, kde mám na starosti legislativu," uvedl Károlyi.

 

Právě se děje

Další zprávy