První čistka pod Haškem: Rozpustil vedení STESu

Sport Sport, ČTK, Red Spo
29. 6. 2009 15:44
Nový výkoný výbor dosadil mj. Doležala s Poborským
Ivan Hašek začíná pracovat
Ivan Hašek začíná pracovat | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Nově zvolený výkonný výbor fotbalového svazu dnes na svém prvním zasedání odvolal představenstvo marketingové společnosti STES, která pro ČMFS shání peníze.

V čele STES tak končí Jaroslav Vacek, Jan Kinda a Marcel Petrásek. Místo nich se ve vedení firmy objeví mimo jiné Karel Poborský s Petrem Doležalem, noví členové výkonného výboru.

Bývalý reprezentant Poborský a šéf Slavie Doležal v představenstvu doplní Dušana Svobodu z pražské Sparty, který ve struktuře STES figuruje už od ledna.

Dozorčí rada firmy se také po dnešku výrazně zúžila z devíti členů na tři. Jejím předsedou zůstal Miroslav Kříž, nový místopředseda ČMFS zastupující ligové kluby. S ním budou v dozorčí radě pracovat i Jaromír Gajda z olomouckého klubu a Pavel Marek.

Čtěte dále:
Kříž: Fotbal má za Haška větší potenciál. V milionech
Hašek vládne: Láká Jarolíma. A svaz čeká audit

Výkonný výbor svazu dal hned po sobotní valné hromadě najevo, že změny ve vedení STES budou jedním z jeho prvních kroků. Od dnešního tahu si "fotbalová vláda" slibuje lepší práci firmy.

Vacek: Nikdo se nechtěl sejít

STES v současnosti do fotbalu ročně přináší podle odhadů kolem 300 milionů korun. Kříž, který má ekonomiku ve výkonném výboru na starosti, věří, že suma se v budoucnu může zvýšit.

Stejně jako dotace pro ligové kluby, které například před minulou sezonou od STES obdržely sumu kolem 4,5 milionu korun na tým. Podle Kříže se tato částka během dalších čtyř let může až zdvojnásobit. Výkonný výbor vidí možnost větších zisků například při prodeji televizních práv.

Vacek, jenž působil ve STES od vzniku společnosti v roce 1993, odvolání očekával.

"Je to legitimní právo vlastníka, noví lidé samozřejmě mohou přinést něco nového. Jen jsem překvapen, že nikdo se nepotřebuje sejít a převzít nějakou agendu. Dozvídám se jen o odvolání," řekl Vacek, který tak definitivní končí coby nekorunovaný ministr financí českého fotbalu.

I když opouští svazové funkce, z fotbalu zcela neodchází. Nadále se bude věnovat ve své společnosti prodeji mezinárodních televizních práv.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Zelení jsou v průzkumu nejsilnější německou stranou, strana Merkelové ztrácí

Zelení se po nominaci spolupředsedkyně Annaleny Baerbockové kandidátkou na kancléřku stali jasně nejsilnější politickou stranou v Německu. Hlas by jim podle aktuálního průzkumu Trendbarometer televize RTL dalo 28 procent voličů. Vládní konzervativní unie CDU/CSU dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která byla dosud vůdčí parlamentní silou, se propadla na druhé místo s 21 procenty hlasů.

Ještě před týdnem unie v tomto průzkumu vedla, nyní si ale pohoršila o sedm procentních bodů. Koalici CDU/CSU tak po rozhodnutí, že kancléřským kandidátem bude předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) Armin Laschet, čeká úkol získat zpět důvěru voličů. Čas mají do 26. září, kdy Němci vyberou nové složení Spolkového sněmu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy