52. Škoda
30. Ismaily
39. Ferreyra
59. Ferreyra

Vítejte u online přenosu z přípravného utkání mezi Slavií Praha a Šachtarem Doněck. Zápas by měl začít v sobotu 3. února ve 13:00.

Slavia Praha je po podzimní části české ligy na druhém místě a má propastnou ztrátu na vedoucí Plzeň. V rámci přípravy se zatím Pražané odehráli pět zápasů, přičemž zaznamenali vítězství nad Žižkovem, porážky od Zenitu s Linense a s Brøndby remizovali. Naposledy se pak svěřenci Jindřicha Trpišovského v Dubaji utkali s čínským mistrem Guangzhou Evergrande a především díky dvěma brankám Jana Bořila vyhráli drtivým poměrem 5:1!

Fotbalisté Slavie se radují z jednoho z pěti gólů v síti Žižkova
Fotbalisté Slavie se radují z jednoho z pěti gólů v síti Žižkova | Foto: Milan Kammermayer

Několikanásobný ukrajinský mistr Šachtar Doněck je na tom v polovině sezóny lépe. V lize totiž s tříbodovým náskokem drží první příčku a útočí na obhajobu titulu. Na druhou stranu, příprava zatím Šachtaru nevychází podle představ. Kromě remízy s Ludogorcem totiž ukrajinský celek podlehl Záhřebu a v úterý nestačil ani na Kodaň.

Adriano slaví branku Šachtaru Doněck v LM 2014-15
Adriano slaví branku Šachtaru Doněck v LM 2014-15 | Foto: Reuters

SESTAVY

Slavia: Kolář - Frydrych, Ngadeu, Pokorný, Sobol - Van Buren, Hromada, Bucha, Stoch - Tecl, Škoda

Šachtar: Pjatov - Dodo, Krivcov, Rakickij, Ismaily - Fred, Stěpaněnko - Marlos, Taison, Bernard - Ferreyra

1.

ZAČÁTEK UTKÁNÍ.

1.

Fotbalisté Šachtaru se na levé straně pokusili prokombinovat hlouběji na útočnou polovinu. Místo toho se však míče ujala Slavia a je velká škoda, že se jeden z útočníků nacházel v ofsajdu.

2.

Tentokrát se ukrajinský mistr dopředu prodíral přes pravou stranu, nicméně Dodova přihrávka mířila pouze ke Kolářovi. Ten míč odehrál do bezpečí.

4.

Na hraně faulu byl vlevo zastaven pronikající Taison. Nakonec sice záložník Šachtaru dostal míč do pokutového území, ale Kolář byl včas na správném místě.

5.

Hromada vyslal hodně dlouhou kolmici na rozběhnutého Stanislava Tecla. Defenzíva Šachtaru si ale poradila na výbornou a nechala míč doputovat za brankovou čáru.

6.

Fotbalisté Šachtaru znovu kombinovali na útočné polovině. Mick Van Buren se sice dobře vložil do souhry soupeře, ale Škoda si poté nerozuměl s Teclem.

7.

Hodně prostoru teď na levé straně obdržel Bernard, který si to rychle namířil k pokutovému území. Následný centr letěl pouze na hlavu jednoho z obránců Slavie.

7.

Souhru záhy po rohovém kopu sice Pražané ubránili, ale Rakickij pak ke střele vybídl Taisona. Jeho dělovka vylétla nad bránu.

9.

Slávisté teď soupeře zaskočili rychlým vhazováním a zleva se dostali až do pokutového území. Finální přihrávka zamířila jen k soupeři.

10.

Pohledná kombinace Šachtaru teď na pravé straně vyústila ve vysoký centr. Ten se stal kořistí Pokorného. Další akci znemožnil ofsajd Ferreyry.

12.

Ani jeden z celků se nyní nedostává k ohrožení soupeřovy brány. Ngadeu si nyní skvěle pohlídal Ferreyru, na druhé straně se nepřesnou přihrávkou prezentoval Stoch.

13.

Sobol měl na straně poměrně dost prostoru a po akci vybojoval aspoň rohový kop.

14.

Úvodní roh Slavie rozehrával Miroslav Stoch, avšak jeho centr na přední tyč se stal kořistí obrany Šachtaru.

15.

Opravdu výborně teď Slávisté napadali rozehrávku soupeře a dva krát získali míč na nějakých čtyřiceti metrech od Pjatovovy brány.

16.

Nakonec se ke střele prodral Miroslav Stoch, který si míč kousek za šestnáctkou navedl na levou nohu. Razantní zakončení šlo pár decimetrů nad bránu.

17.

Slavia vstřelila branku! Tak to byla neskutečná paráda. Hromada rychle rozehrál po nedovoleném zákroku jednoho ze soupeřů a MIROSLAV STOCH se posléze s ničím nepáral. Slovenský záložník natáhl k zakončení z obranné poloviny Slavie a dalekonosnou střelou překvapil vyběhnuvšího Pjatova!

19.

Znovu se Slavia prezentovala rychlou rozehrávkou a Tecl na útočné polovině mohl kombinovat se Škodou. Ten ale na přihrávku nedosáhl.

20.

Další kolmá přihrávka letěla za obranu Šachtaru. Jenže Slávisté si nepohlídali ofsajdovou hranici.

22.

Obrovská šance Šachtaru. Taison přihrávkou do pokutového území našel Ferreyru, který byl bráněn Ngadeuem, ale přesto dokázal zakončit. Sražený pokus se však odrazil jen od břevna.

23.

Šachtar je nyní při chuti. Tentokrát se do pokutového území tlačil Marlos a ten vybojoval aspoň rohový kop. Z něj ukrajinský tým nezahrozil.

24.

Hodně nepovedeným technickým zakončením se prezentoval jeden z hráčů Šachtaru. Míč letěl z pravé strany výrazně mimo Kolářovu bránu.

25.

Důrazný obranná zákrok teď předvedl Pokorný a Šachtar bude pokračovat v ofenzívě. Navíc jde český obránce na kobereček k hlavnímu rozhodčímu.

26.

Hodně krkolomně se Marlos na pravé straně šestnáctky prodíral k zakončení. Pokorný se mu výborně postavil do cesty a o zbytek se postaral Kolář.

28.

První žlutou kartu nyní dostává podrážděný Facundo Ferreyra (SHA). Sudímu se totiž nelíbila jeho zlostná reakce na odpískání faulu.

29.

Slávisté soupeři hodně pomáhají nepřesnými přihrávkami. Ukrajinský celek má jednoznačně více ze hry a snaží se znovu o návrat na útočnou polovinu.

30.

Šachtar vstřelil branku! A je vyrováno. Kolář sice dokázal zneškodnit Taisonovo nebezpečné zakončení z bezprostřední blízkosti, ale míč se odrazil přesně před ISMAILYHO. Toho nedokázal pohlídat Hromada a brazilský obránce zleva propálil slávistického brankáře.

32.

Slavia se snaží být aktivnější. Stoch chytře přenesl hru na pravou stranu, nicméně po odskoku šel kulatý předmět výrazně mimo dosah Van Burena.

33.

Stoch se na hranici šestnáctky nemohl dostat ke střela a tak k zakončení vybídl Tecla. Český útočník volil přízemní střelu, nicméně Pjatov zareagoval skvěle.

34.

Bernard si na levé straně poradil s Frydrychem. Sám ale nezakončoval a střelecký pokus Taisona byl zablokován.

35.

Další akce Slavie nevypadala vůbec špatně. Jenže nakonec se Stoch dostal do úzkých, šlápl si na balón a Pjatov mohl zůstat v klidu.

36.

Jakub Hromada (SLA) dohrál Freda (SHA) a ten jej poté strčením poslal na trávník. Oba hráči jsou potrestáni žlutou kartou.

38.

Škoda se po kombinaci s Teclem dobře posouval blíže k pokutovému území. Přihrávka však byla odvrácena do zámezí.

39.

Šachtar vstřelil branku! Slávisté si nepřesností pokazili akci v blízkosti Pjatova a pykají. Ukrajinský tým rozjel rychlý výpad, který skončil skvělým centrem z levé strany. Míč totiž doplachtil na hlavu nebráněného FACUNDA FERREYRY a Kolář se po jeho hlavičce natahoval marně.

41.

Hodně slabý zápas zatím hraje Frydrych. Slávistický obránce má často problémy s rychlými záložníky Šachtaru a nyní navíc fauloval i při ofenzívní snaze.

42.

Miroslav Stoch (SLA) směrem k rozhodčímu utrousil nějakou nemístnou poznámku a je odměněn žlutou kartou.

43.

Bernarda na levé straně šestnáctky dokázal najít Marlos, avšak souhra brazilských šikulů skončila nepřesnou přihrávkou před Kolářovu bránu.

44.

Velmi důrazně teď Ngadeu vlétl do souboje s Ismailym. Stoper Slavie si sice poradil, ale Šachtar bude k nevůli Slávistů rozehrávat roh.

45.

Dvěma nedovolenými zákroky si při brejku Slavie pomohli fotbalisté Šachtaru. Tentokrát je to bez karetního trestu.

45.

Na trávníku je teď hodně emocí. Michal Frydrych teď dostal svou nohu příliš vysoko a trefil jednoho ze soupeřů. Výsledkem je strkanice, kterou musí řešit hlavní rozhodčí.

45+1.

Žlutou kartu teď paradoxně nedostává Michal Frydrych, ale Mick Van Buren (SLA).

45+1.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

Úvodních 45 minut zápasu je minulostí a spokojenější jsou zatím fotbalisté Šachtaru. Do vedení se sice díky fantastické ráně Miroslava Stocha dostala Slavia, avšak ukrajinský mistr následně přidal a vytěžil obrat ve skóre. Nejprve se totiž ve 30. minutě trefil Ismaily a o devět minut později hlavou skóroval také Facundo Ferreyra. Utkání je zatím z obou stran hodně vypjaté a viděli jsme již pět karetních trestů žluté barvy. Uvidíme, s čím týmy přijdou v druhém poločase.

46.

ZAČAL DRUHÝ POLOČAS.

46.

Slavia jde do druhé půle s jednou změnou v sestavě. Tomáš Souček nahradil Jakuba Hromadu.

47.

Šachtar se dvakrát pokoušel dostat míč do blízkosti pokutového území. V ani jednom případě ukrajinský celek neuspěl.

48.

Po volném kopu Miroslava Stocha obrana Šachtaru nedokázal odvrátit a míč se rychle dostal k Teclov. Ten ale hlavičkoval z ofsajdu a pouze do blízkosti Kudryka, který v bráně o poločase nahradil Pjatova.

50.

Úvod druhého poločasu je zatím spíše v režii Slavie. Šachtar se prakticky nedostává k ohrožení Kolářovy brány.

51.

Lukáš Pokorný u poloviny hřiště fauloval Marlose. Šachtar se ale neprezentuje nějakou zajímavější kombinací.

52.

Slavia vstřelila branku! Pražský celek je odměněn za aktivitu z úvodu druhého poločasu. Mick Van Buren napravo parádně prošel přes dva hráče a prudkým centrem na bližší tyč našel hlavu MILANA ŠKODY. Ten míč usměrnil mimo dosah brankáře Kudryka.

54.

Ismaily se dostal za obranu Slavie a zleva fantasticky přihrál před bránu Koláře. Slávistický brankář na míč nedosáhl, ale kulatý předmět šel jen k Pokornému.

55.

Marlos průnikovou přihrávkou našel Ferreyru, který v pokutovém území nezakončoval a místo toho hledal spoluhráče. Ten se ale při střele do prázdné brány nacházel v ofsajdu.

56.

Jan Bořil nahradil Micka Van Burena.

57.

Na hřiště přichází Ondřej Kúdela, jenž zaujal místo Michele Ngadeua.

58.

Zdálo se, že Jan Bořil Taisona odstavil čistým způsobem, ale jeho rychlý postup vpřed je nakonec zastaven rozhodčím. Volný kop pro Šachtar.

59.

Šachtar vstřelil gól! Znovu si naprosto fantasticky počínal Marlos, který ukázal velký přehled a kolmou přihrávkou mezi obránce našel FACUNDA FERREYRU. Útočník Šachtaru tentokrát neváhal a vypálil přesně podél Koláře!

61.

Znovu se Šachtar poměrně rychle dostal k míči a vytáhl bleskový útok. Kombinace Brazilců tentokrát nevyústila ve střelu, neboť Bernard se nacházel v ofsajdu.

62.

Rohový kop Šachtaru nepřinesl nebezpečí a ohrožení Kolářovy brány. Slavia míč dostala aspoň za půlící čáru.

63.

Ukrajinský tým pokračuje v tlaku a znovu se dostává ke Kolářově bráně. Ani další rohový kop však nepřinesl nebezpečí.

65.

Po dlouhé době se k centru do pokutového území dostala i Slavia. Sobol vyslal prudkou přihrávku, nicméně ta byla odvrácena již na přední tyči.

66.

Volný kop nyní vytěžila Slavia a není to vůbec špatná pozice. Bořil byl totiž Rakickým faulován na nějakých pětadvaceti metrech od brány.

66.

67.

Jaroslav Rakickij (SHA) navíc dostává žlutou kartu.

68.

Parádně teď volný kop rozehrál Miroslav Stoch. Míč rychle padal, Kudryk nedokázal reagovat, avšak kulatý předmět se odrazil od tyče brány!

70.

Slavia se znovu snažila prodrat k zakončení. Jenže nyní se na trávníku váli hned dva hráči Šachtaru a po zákroku Tecla je přeci jenom pískáno.

71.

Na trávník jde Viktor Kovalenko a David Chočolava. Odpracováno má Jaroslav Rakickij i Bernard.

72.

Miroslav Stoch se vydal ze všech sil, ale prudkou přihrávku Eduarda Sobola už nedokázal posunout aspoň na vhazování. Chystá se odkop Kudryka.

73.

Šachtar již nikam nespěchá a snaží se především o rozvážnou kombinaci. Defenzíva Slavie je však pozorná.

74.

Bořil se prezentoval šikovným lobem za obranu soupeře. Chočolava sice zasáhl, ale pak ještě přišla střela Frydrycha. Ten ale netrefil bránu.

75.

Další ostřejší zákrok jednoho ze Slávistů a nyní už je to za žlutou kartu pro Michala Frydrycha (SLA).

77.

Obrana Slavie si znovu poradila s prudkou přihrávkou z levé strany. Míč šel posléze na útočnou polovinu pražského celku, ale Kudryk včas vyběhl a odehrál jej do bezpečí.

78.

Velké šance Šachtaru. Kolář nejprve likvidoval tvrdou Ismailyho střelu z levé strany šestnáctky a poté musel spoléhat na obránce, kteří odvrátili přihrávku před bránu.

79.

Hromadné střídání Slavie. Odchází Frydrych, Stoch, Tecl, Pokorný, Sobol i Škoda. Opačný směr nabral Necid, Zmrhal, Mingazov, Hušbauer, Jugas a Sýkora.

82.

Střídá také Šachtar. Opět se jedná zhruba o šest sedm hráčů a na trávníku se tedy ukazují prakticky zcela odlišné jedenáctky jako na začátku zápasu.

80.

Fantastickou střelu vyslal Taison, který vypálil zpoza šestnáctky. Kolář míč nedokázal pořádně zastavit a div, že pak ještě zasáhl na brankové čáře.

83.

Slavii se po hromadných změnách v sestavě nedaří kombinace na útočné polovině hřiště. Šachtar hru dobře kontroluje a nyní dostal pod tlak i Koláře.

85.

Petrjak se dobře vydal za obranu soupeře. K míči se sice nedostal, avšak chyboval pak Kolář, jenž riskantně hledal Sýkoru. Výsledkem je vhazování pro Šachtar.

86.

Stále to ze strany pražské Slavie není ani zdaleka ideální. Vůbec se navíc úřadující český mistr nedostává do kombinace.

87.

Rozběhnutý Sýkora byl Zubkovem zastaven nedovoleným způsobem.Slavia získává volný kop, ale ten se bude rozehrávat daleko od brány.

88.

Nebezpečná situace pro Slavii. Po kolmici za záda posledního obránce českého týmu mohli postupovat dva hráči proti Kolářovi, avšak nakonec je máván ofsajd.

89.

Po dlouhém autu Bořila se Necid v pokutovém území dostal k míči. Následně tito dva kombinovali ještě jednou, ale druhý zmíněný hráč si při zpracování pomohl rukou.

89.

Teď byla Slavia blízko vyrovnání. Bucha přihrávkou z prvního doteku vyslal Zmrhala, který zleva překonal gólmana, ale slabé zakončení šlo ve výsledku mimo tři tyče.

90.

Těžko říct, kolik minut se nastavuje, ale přeci jenom se zřejmě chvíli bude hrát nad rámec řádných devadesáti minut.

90+1.

Šachtar drží míč hodně daleko od svého brankáře. Navíc je pískáno v neprospěch Tomáše Součka, který sice byl přistrčen, ale sudí viděl hlavně zpracování rukou.

90+2.

Konečně se Slávisté dostali k míči, nicméně Šachtar si pomohl malou domů a Kudryk míč posílá daleko za polovinu hřiště.

90+2.

KONEC ZÁPASU.

Dnešní utkání je tedy u konce a z vítězství se přeci jenom raduje favorizovaný Šachtar. Miroslav Stoch sice Slavii fantastickou střelou zpoza půlící čáry poslal do vedení, ale ukrajinský celek ještě do konce poločasu vyrovnal. Prosadil se totiž Ismaily a obrav ve skóre ve 39. minutě zařídil Facundo Ferreyra.

Do druhé půle vstoupila lépe znovu pražská Slavia, když se hlavou trefil Milan Škoda, nicméně remízový stav nevydržel dlouho. Sedm minut po Škodově gólu se podruhé v utkání mohl radovat Facundo Ferreyra, jenž zaznamenal vítěznou branku. Po prostřídání jedenáctek na obou stranách už se týmy nedostávaly do šancí a účastník osmifinále Ligy mistrů tak slaví vítězství 3.2.

Ode mě je to pro dnešek vše. U dalších online přenosů na shledanou.