3:1
Monterrey
17. Mata, 46. Torres, 48. Chávez
90+2. De Nigris

Vítejte u online reportáže ze semifinále MS klubů. Londýnská Chelsea si to rozdá s mexickým Monterrey. Výkop je v 11:30.

Tonoucí Chelsea se v Japonsku může chytit stébla. V Premier league zastavila sérii špatných výsledků a vyhrála na Sunderlandem. Po vypadnutí z Ligy mistrů se pod koučem Rafaelem Benítezem netěší velké přízni fanoušků, a tak by trofej ze šampionátu klubů londýnskému klubu bodla.

Mexická šampion Monterrey prošel do semifinále přes korejský Ulsan, který porazil 3:1. Chelsea byla nasazená rovnou do tohoto zápasu a,  i když nemá nijak oslnivou formu, je favoritem na postup do finále. Tam se vítěz dnešního utkání střetne s brazilskými Corinthians, které porazili egyptské mistry Al Ahlí 1:0.

Monterrey se mistrovství světa klubů učastní podruhé, loni skončili pátí. Chelsea prožívá na turnaji premiéru, může ale být pátým evropským klubem v řadě, který trofej získá.

Chelse vede na MS fotbalových klubů přechodný kouč Rafael Benítez.
Chelse vede na MS fotbalových klubů přechodný kouč Rafael Benítez. | Foto: Reuters

Sestava Chelsea: Čech - Ivanovič, Cole, Luiz, Cahill, Azpilicueta - Mata, Oscar, Mikel, Hazard - Torres

Sestava Monterrey: Orozco - Chávez, Basanta, Alanís, Peréz - Meza, Ayovi, Ruiz, Cardozo, De Nigris, Delgado

Oba týmy jsou na hřišti, zápas každou chvíli začne.

1.

Utkání právě začalo.

2.

Chelsea začala svižně. Zkoušel to Mata a po něm Torres. Pokusy obou byly zblokované.

4.

Zastřeloval se také Luiz, jeho technická rána sice přinutila gólmana Monterrey ke skoku, ale míč letěl vedle.

6.

Luiz skvělou kolmicí našel rozběhnutého Hazarda, ten tak postupoval ze strany sám na Orozca, obstřelem na zadní tyč ovšem těsně minul branku.

8.

Tečovaný centr končí v náručí Čecha, ten si tak poprvé sáhl na míč.

10.

Hazard se dobře prokličkoval na křídle, odcentroval do vápna, kde si míč sklepával Oscar, ale dřív, než stihnul vypálit, sebral mu míč jeden z obránců.

12.

První rohový kop Monterrey skončil obranným odkopem Chelsea.

13.

Mezu při rozehrávce málem překvapil Oscar, míč ale skončil jen v autu.

14.

Ivanovič se z následného rohu málem prosadil. Z malého vápna placírkou těsně netrefil branku.

16.

Chelsea kombinuje na polovině mexického klubu a hledá skulinu, kudy se dostat k brance.

17.

Chelsea vede 1:0. Krásná kombinace londýnského týmu. Cole v závěru akce našel uprostřed šestnáctky Juana Matu a ten uklidil míč nekompromisně.

Juan Mata se raduje z branky, kterou v 17. minutě odstartoval brankostroj Chelsea. | Foto: Reuters
20.

Mata rozehrával standardní situaci kousek od rohového praporku, našel hlavu Ivanoviče, ale ten míč nasměroval nad.

21.

Chelsea je zatím jasně lepší. Mužstvo Monterrey jako by se anglického týmu bálo.

22.

Cole ne nerozpakoval a vyzkoušel Orozcovu pozornost z dálky. Ten se ale zaskočit nenechal.

24.

Chelsea teď trochu zvolnila tempo, častěji se k míči podívá i Monterrey.

27.

De Nigris zničehonic hlavičkoval nikým nestřežen těsně před Čechem, naštěstí pro českého brankáře mířil míč nad branku.

29.

Nepřesná rána Delgada mimo. Monterrey ale opravdu ožilo.

31.

Kombinace Cole s Matou nevyšla kvůli obětavosti obránců mexického celku.

32.

Mikel z dálky výrazně minul branku. Chelsea vede na střely už 8:3.

34.

Torres se snažil zpracovat skákavý balón v pokutovém území, ale během chvilky byl obklíčen a o míč okraden.

36.

O vykombinování obrany se pokusilo Monterrey, ale akci přehnalo a místo zakončení přišel zákrok londýnské defenzivy.

38.

Meza ve středu hřiště složil Mikela, Chelsea zůstane u míče.

39.

Mexický tým přitlačil svěřence Rafaela Beníteze k pokutovému území a těží z toho roh.

40.

De Nigris z něho opět hlavičkoval mimo Čechovu branku, ale už měřítko seštělovává. Tentokrát moc nescházelo.

41.

Zajímavé je, že držení míče je vyrovnané přesně 50:50. Monterrey se v závěru poločasu hodně zlepšilo.

Záložník Eden Hazard (vpravo) si podal soupeřova obránce Sergia Péreze.
Záložník Eden Hazard (vpravo) si podal soupeřova obránce Sergia Péreze. | Foto: Reuters
43.

Poločas dohrává s míčem na kopačkách mexický klub.

44.

Protiútok Chelsea skončil před pokutovým územím, hráči v modrém si příliš nerozuměli.

45.

Roh Chelsea jen profrčel šestnáctkou bez zásahu kohokoli z hráčů.

45+1.

Delgadův centr stáhnul Čech do rukavic.

Konec prvního poločasu.

Zhruba do 25. minuty Chelsea na hřišti jasně vládla, postupně se ale hra vyrovnala a i Monterrey si vypracovalo nějaké náznaky. Skóre ale zůstává 1:0 pro londýnský klub.

46.

Začal druhý poločas.

46.

Chelsea vede 2:0. To je tedy nástup do druhého poločasu, Fernando Torres se vřítil do vápna a tečovanou střelou posílá Chelsea do dvougólového vedení.

48.

Chelsea vede 3:0. Znovu v tom měl prsty Mata, který ze strany ještě dával míč pod sebe na malé vápno Oscarovi, ale míč si do vlastní branky srazil Darvin Chávez.

Radost hráčů Chelsea z gólů Juana Maty byla obrovská.
Radost hráčů Chelsea z gólů Juana Maty byla obrovská. | Foto: Reuters
50.

Během tří minut druhého poločasu máme prakticky rozhodnutý zápas. Monterrey by muselo předvést zázrak, navíc Chelsea je teď v laufu.

52.

Mata v ofsajdu, stejně ale branku z šance netrefil.

54.

De Nigris byl po rohu na zadní tyči úplně volný a Čech musel vytáhnout dobrý zákrok.

56.

Brejk Chelsea opět zaváněl gólem, poakzil ho ale Torres, který si před vápnem špatně zpracoval přihrávku od Maty.

Lavička Monterrey reaguje na vývoj utkání střídáním. Osorio nahradil Peréze.

59.

Rozhodčí viděl Cordozu v ofsajdu, a tak nemohl v útoku pokračovat.

61.

Chelsea kombinuje na polovině Monterrey a nikam příliš nepospíchá.

63.

Roh Monterrey ani nedoletěl do vápna.

David Luiz má splněno místo něj míří na hřiště Lampard.

65.

Lampard se poprvé ukázal, ranou bez přípravy rozezněl publikum, které údivně vzdychlo. Míč ale bránu zhruba o metr minul.

67.

Trocha statistik. Držení míče sice mírně vyznívá pro Monterrey 51:49, ale na střely Chelsea vede 12:5.

69.

Delgadovu ránu zpoza vápna v poklidu krotí Čech.

71.

Cordozo sice umotal obránce Chelsea, ale pak nepřesně přihrál, takže mu to bylo pramálo platné.

73.

De Nigris je hodně aktivní, ale ani tentokrát se netrefil mezi tři tyče. Zamezil mu v tom včasným skluzem Cahill.

Chelsea připravila další změnu. Stahuje střelce první branky Matu a posílá na plac Ferreiru.

75.

Další rohový kop Monterrey. Jejich rozehrávání dnes mexickému klubu příliš nevychází.

77.

Ferrerira ve snaze získat míč u rohového praporku soupeře fauloval.

A ještě jedno střídání Chelsea. Moses si vyměnil místo s Torresem.

Chelsea - Fulham ( zklamaní Torres a Cole)
Chelsea - Fulham ( zklamaní Torres a Cole) | Foto: Reuters
80.

Po delší době u míče mexičtí šampioni. Chelsea se ale spolu s nimi dobře posouvá a vykrývá prostor.

82.

Zřejmě už i hráči Monterrey pochopili, že o finalistovi je jasno. Stále se snaží alespoň o čestný úspěch.

Dvojité střídání Monterrey. Odchází Meza a Delgado, přichází Solis a Carreno.

84.

Moses se dostal do ofsajdové pasti a zklamaně odchází na vlastní polovinu hřiště.

86.

Utkání už se spíše dohrává. Žádná velká dramata už asi neuvidíme.

87.

Lampard s tím mohl něco udělat. Jeho pověstná dělovka z dálky ale o půl metru minula břevno.

90.

Hazard se pustil do přesily tří spoluhráčů, sice neprošel, ale byl to celkem nadějný pokus.

90+2.

Monterrey zaznamenává čestný úspěch na 1:3. De Nigris se nakonec prosadil. Dostal přihrávku za obranu a obstřelil Čecha.

Konec zápasu.

Gólman Petr Čech v závěru přišel o čisté konto, ale Chelsea postoupila do finále MS klubů po výhře 3:1.

To je pro dnešek vše, u další online reportáže napočtenou.