ME ve fotbale do 21 let • Skupina A • 18:00

1:2
Dánsko
35. Kadeřábek
56. Vestergaard, 84. Sisto

Dobrý den, vítejte u online reportáže z mistrovství Evropy ve fotbale do 21 let mezi Českem a Dánskem. Výkop je v 18 hodin.

Česko-Island: Pavel Kadeřábek
Česko-Island: Pavel Kadeřábek | Foto: Milan Kammermayer

Čeští mladíci vstoupí do domácího šampionátu dnešním duelem s výběrem Dánska. Zároveň se bude jednat o zahajovací zápas celého turnaje.

Lvíčata se v rámci základní skupiny A poté dále utkají se Srbskem (20. 6. 18:00) a s Německem (23. 6. 20:45). Ve čtyřčlenné skupině postoupí do vyřazovacích bojů první dva celky. Všechna utkání Vám Aktuálně.cz nabídne v online reportážích.

Kompletní program a výsledky ME do 21 let naleznete ZDE.

Sestava Česka:

Koubek – Kadeřábek, Brabec (C), Baránek, Hybš – Petrák – Frýdek, Přikryl, Zmrhal, Krejčí – Kliment.
Náhradníci: Pavlenka, Reichl – Mat. Hanousek, Jánoš, Jugas, Takács, Houska, Masopust, Trávník, Skalák.

Sestava Dánska:

Busk Jensen – Scholz, Sørensen, Vestergaard (C), Knudsen – Christensen, Thomsen, Højbjerg – Y. Poulsen, Fischer, Falk.
Náhradníci: Rønnow, Jensen – Brock-Madsen, Berggreen, Bech, Vigen Christensen, Sisto, Nørgaard, Remmer, Jønsson, Durmisi, Banggaard.

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (vš. POL)

V prvním utkání budou Čechům kvůli dva a půl roku starému disciplinárnímu trestu chybět Václav Kadlec s Tomášem Kalasem.

Mezi největší hvězdy českého výběru patří bez pochyb pravý obránce Pavel Kadeřábek, stabilní člen reprezentačního áčka a nově i hráč bundesligového Hoffenheimu. Na druhé straně bude české výpady bránit Andreas Christensen, kmenový hráč Chelsea. Zajímavé srovnání obou talentovaných obránců si můžete prohlédnout v grafickém souhrnu ZDE.

Trenér českého výběru Jakub Dovalil před zápasem vyzdvihoval sílu dnešního soupeře: "Dánové pod současným trenérem neprohráli dva roky. Tak jsme kluky motivovali tím, že každá série jednoho dne skončit musí. Šance bych viděl tak 60:40 pro Dány. Určitě jsou lepší v ofenzivní fázi, než směrem dozadu. V tom by mohla být naše šance," hledal dánskou slabinu.

ČR 21 - Anglie 21: Jakub Dovalil
ČR 21 - Anglie 21: Jakub Dovalil | Foto: Milan Kammermayer

"Dnešní zápas bude podle mě pro Čechy naprosto klíčový, hodně napoví o dalším vývoji ve skupině," míní ambasador turnaje Pavel Nedvěd. "Mezi favority turnaje asi nepatříme, i když domácí prostředí bude výhoda. Jestli něco klukům závidím, tak že si můžou takový turnaj odehrát doma před vyprodanými tribunami. To se už možná žádné generaci nepoštěstí." Dále svým mladým následovníkům v českém dresu udělil jasnou radu: "Udělat velkou partu. A bojovat, jak ještě nikdy nebojovali. A hrát, jak ještě nikdy nehráli. To je jediná cesta k úspěchu, která jim může zajistit nesmrtelnost, která jim umožní porazit tady všechny," uvedl držitel Zlatého míče z roku 2003. Více ZDE.

GL, Sparta-Olomouc: Pavel Nedvěd
GL, Sparta-Olomouc: Pavel Nedvěd | Foto: CPA Eduard Erben

Přibližně 10 minut před začátkem utkání probíhá na hrací ploše slavnostní ceremoniál.

Ještě jednou si připomeňme základní jedenáctku lvíčat, která zanedlouho vstoupí na trávník k boji proti Dánsku.

Hlavní aktéři utkání už jsou seřazeni vedle sebe a vyslechnou si státní hymny obou zemí.

Státní hymny dozněly, za malou chvíli začne samotné utkání, ve kterém bude dánský protivník mírným favoritem.

1

Utkání začalo výkopem Dánska.

1

Jan Baránek uprostřed hřiště hasil faulem první útočný výpad hostů.

2

Registrujeme první vážné ohrožení dánské branky. Kliment se z hranice vápna snažil poslat český celek do rychlého vedení, ale brankář Busk Jensen byl pozorný.

4

Jonas Knudsen obdržel žluté napomenutí za zákrok na Brabce.

5

V úvodních minutách je aktivnější český tým, který momentálně drží míč na svých kopačkách.

6

Dlouhý pas na rozběhnutého Kadeřábka nevyšel, následuje odkop od dánské branky.

7

Kliment si v blízkosti středové čáry dobře pokryl míč před napadajícími Dány a pod tlakem vybojoval autové vhazování.

8

Nyní se nabízel rychlý dánský kontr směrem k české bráně, ale Pavel Kadeřábek prokázal svou vysokou rychlost a útok včas zabrzdil.

9

Kliment s Krejčím se ve vzdušném souboji nebezpečně srazili hlavami a oba leží na trávníku.

10

Ale vypadá to, že je vše v pořádku. Oba bojovníci se už hlásí ke hře a v utkání budou pokračovat.

12

Česká lvíčata včas přistupují k dánským protivníkům a nedávají jim šanci založit kloudnou útočnou akci.

13

Před rozběhnutým Poulsenem včas odhlavičkoval do autu Hybš.

14

Frýdek se na hranici dánského vápna snažil kolmicí uvolnit Přikryla, ale hosté stáli na svém místě.

15

Další střelecké zakončení Klimenta. Poulsen držel míč u nohy příliš dlouho a českými hráči byl bez problémů odzbrojen. Z protiútoku ale zamířil český útočník po přihrávce Frýdka nepřesně.

16

Po nedovoleném zákroku hostů budou lvíčata zahrávat ze zajímavé pozice přímý kop.

17

Češi ze standardky podnikli zajímavý signál, ale bohužel se to obešlo bez brankového zakončení.

19

Dánové to zkouší převážně přes pravou stranu přes agilního Poulsena, ten je ale bedlivě hlídán.

20

Po akci Klimenta budou mít Češi k dispozici první rohový kop.

21

Nabídnuté příležitosti se ale domácí hráči nezhostili vůbec dobře. Hraje se na české polovině.

22

Højbjerg vyslal na branku Koubka z velké dálky první střelecký pokus Dánů. Český brankář jeho pokus v klidu kontroloval pohledem. Následuje odkop od brány.

23

Po první střele mají Dánové k dispozici i první rohový kop.

24

Český tým se bez problémů ubránil, do bezpečí odkopával Brabec.

25

Zaváhání dánské defenzívy se snažil využít Krejčí, ale bohužel se podle sudího dostal s míčem až za autovou čáru.

26

Hřiště opustil Frederik Sørensen, místo něj nastoupil Lasse Vigen Christensen.

27

Kadeřábek z pravé strany vyslal do pokutového území dobrý balón, v něm byl ale včas připraven Vestergaard.

28

Novic Christensen se hned snažil individuálně probít do českého vápna, kvalitní obrannou práci ale odvedl Baránek.

30

Po faulu českého týmu pálil z dálky z přímého kopu Højbjerg, ale jeho střela šla jen doprostřed brány, kde byl postavený Koubek.

31

Na kličku Klimenta zareagoval Vestergaard jen za cenu žluté karty. Krejčí bude z pravé strany zahrávat přímý kop.

32

Z nabídnuté šance přišla střela Frýdka, která mířila do brány, ale chumel hráčů v pokutovém území nakonec nepropálil.

34

Dánové nyní na krátkou chvíli uzamkli český výběr. Průnik Falka dovnitř pokutového území ale díky Baránkovi nevyšel.

35

Češi vedou 1:0! Pavel Kadeřábek se blýskl skvělou individuální akcí. Z pravé strany si vyvezl míč na střed hřiště a jeho střela levou nohou zapadla přesně za tyč dánské branky!

38

Hybš na druhé straně skvěle uhlídal Poulsena, kterého vůbec nepustil k míči. Koubek bude odkopávat od brány.

39

Po riskantním skluzu Klimenta uvnitř českého pokutového území budou Dánové zahrávat rohový kop.

40

Po rohu přišel do vápna Koubka ještě dlouhý aut, tam ale hlavou kraloval Brabec.

41

Nyní hosté posílají do pokutového území jeden míč za druhým, česká hráz je ale velmi pevná.

42

Fischer vyzval krásnou uličkou do šance Poulsena, u přihrávky dánského záložníka byl ale první vyběhnutý brankář Koubek.

44

Dvakrát po sobě skvěle zakročil brankář Busk Jensen! Branku do šatny mohl hostům nadělit nejdříve Přikryl a pak z dorážky Frýdek. Dánský gólman byl ale famózní. Češi ještě v náporu pokračovali rohovým kopem, po kterém pálil Kliment. Busk Jensen byl ale na zemi včas.

45

První poločas bude ještě dvě minuty pokračovat.

47

Kliment předložil míč na střelu Zmrhalovi, ten ale pálil velice nepřesně.

Právě skončil první poločas.

Češi vedou po první půli zcela zaslouženě 1:0 po krásné brance Pavla Kadeřábka. Před přestávkou mohla lvíčata přidat ještě druhou branku, ale Dány podržel skvělými zákroky brankář Busk Jensen.

Právě začal druhý poločas.

46

Ani jeden z trenérů nesáhl ke změnám ve sestavě, pokračuje se ve stejném složení jako na konci prvního poločasu.

47

Před útočícím Scholzem dobře zapracoval Hybš, který se zmocnil balonu.

48

Na začátku druhé půle drží míč na kopačkách permanentně Dánové a snaží se prokombinovat ke střelecké příležitosti.

50

Na druhé straně mohl zaútočit Kadeřábek, přihrávka na něj byla ale příliš prudká a dlouhá, na což pravý obránce nebyl schopen zareagovat.

51

Hybš zablokoval centr Scholze na rohový kop.

51

Standardní situace se ale zmocnili hosté velice špatně, na míč si bez problémů doběhl brankář Koubek.

52

Kliment dnes hraje skvělý zápas. Mladý útočník si zcela osamocen poradil s dánskou přesilou a dokázal i nebezpečně vystřelit. Jeho pokus skončil jen těsně vedle.

54

Fischer vyslal na Koubka dalekonosnou ránu, která byla velice nepřesná. Odkop od české brány.

55

Po další útočné akci Dánů následuje rohový kop. Střelu Falka zablokovala na poslední chvíli česká defenzíva. Hosté jsou ve druhém poločase značně aktivnějším celkem.

56

Dánové srovnávají na 1:1! Hosté zužitkovali svůj tlak z posledních minut vyrovnávacím gólem. Na centr Knudsena z levé strany si naskočil stoper Vestergaard a Koubek neměl žádnou šanci.

58

Dánové střídají. Ze hřiště odešel Viktor Fischer, za něj přichází Pione Sisto.

59

Po vyrovnávací brance hrají hosté stále s míčem u nohy. Pione Sisto se na hřišti uvedl nepřesným střeleckým pokusem.

61

Češi jsou zataženi před vlastním pokutovým územím a čekají, s čím přijde soupeř.

62

Poprvé střídají i Češi. Za Přikryla přišel na hřiště Trávník.

63

Petrák vystihl špatnou rozehrávku Dánů, ve výpadu si dal ale balon příliš daleko od nohy. Opět hrají hosté.

65

Krejčí si na levé straně naběhl na Scholze, který ho bez problémů obral o míč. Následně předvedl dobrý obranný zákrok Baránek.

66

V ofsajdové pozici přistižen útočník Kliment.

68

Hojbjerg se v pokutovém území Čechů dostal za záda Brabce a následně chtěl nafilmovat pokutový kop. Píšťalka rozhodčího zůstala správně němá.

69

Poulsen jako nůž máslem prošel skrz domácím vápnem a vybídl k zakončení Sista. Hráč tmavé pleti ale naštěstí zamířil nad.

71

Baránek se srazil uprostřed hřiště s Petrákem, český obránce se nyní na zemi drží za žebra. Hra přerušena.

72

Pokračuje se dále, domácí sportovně odevzdávají míč soupeři.

73

Hosté se opět dožadovali penalty. Scholz se sice s míčem uvnitř pokutového území dobře uvolnil, jeho další akci ale zastavil svým pádem. Pokračuje se ve hře.

74

Po krátkém ošetřeni se na hrací plochu vrací Jan Baránek.

76

Po faulu hostů zahrávali Češi přímý kop. Standardní situace se chopil Trávník, jeho střela ale zamířila nad.

76

Další střídání domácích. Utkání skončilo pro Krejčího, kterého nahradil Skalák.

78

Do vápna lvíčat dorazil vzdušný míč z pravé strany hřiště, kde Kadeřábek čistě ubránil Sista.

79

Petrák byl ve středovém kruhu nedovoleně stažen k zemi Thomsenem.

80

Centr Skaláka z pravého křídla odvrátil do bezpečí hlavou Vestergaard.

81

Jan Baránek přeci jen není zdravotně v pořádku a bude muset střídat. Místo něj dorazí na hřiště Jánoš.

82

Zakončení Dánů z přímého kopu nebezpečné nebylo.

83

Vynikající zákrok předvedl brankář Koubek, který zachránil český tým! Ten perfektně zlikvidoval zakončení Poulsena na rohový kop.

84

Dánsko vede 2:1! Z rohového kopu se ale hosté ujímají vedení. Autorem branky je Pione Sisto, který se uvnitř pokutového území prosazuje technickou střelou.

85

Češi nyní mají zhruba 5 minut na to, aby ještě stihli zareagovat. Dlouhý míč z autové čáry bude do vápna Dánů posílat Frýdek.

87

Češi dopravili míč do dánské sítě, radost jim ale překazil pomezní sudí pro ofsajd!

89

Taktické střídaní v řadách hostů. Falka nahrazuje ve hře Berggreen.

90

Zmatky ve vápně domácích. Po akci Christensena budou hosté zahrávat rohový kop.

91

Češi se ubránili, k vyrovnání jim ale už nezbývá příliš mnoho času.

91

Rozhodčí nastavuje 5 minut.

92

Hraje se před pokutovým územím lvíčat. Scholz vybojoval pro svůj tým další roh.

93

Dánové stále drží míč na svých kopačkách a kontrolují hru. Brabec musel faulovat Poulsena.

94

Scholzovi utekl u postranní čáry míč do autu. Lvíčatům se nabízí alespoň nějaká šance k útoku.

94

Petrák z půlky hřiště nakopával do vápna hostů, tam ale kralovali urostlí dánští hráči.

95

Frýdek posílal z levé strany prudký střílený míč před branku Dánů. Nikoho ze svých spoluhráčů ale nenašel.

Je tady konec utkání mezi Českem a Dánskem.

Dánové ve druhé půli po brankách Vestergaarda a Sista nakonec otočili skóre a připisují si důležité 3 body do tabulky. Češi budou muset v sobotním utkání se Srbskem bodovat.

Pro dnešek je to ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.