Zeman znovu končí v Cagliari. Tentokrát rezignoval sám

Sport Sport
21. 4. 2015 11:07
Český kouč předposledního týmu tabulky odstoupil po další porážce, tentokrát od Neapole.
Zdeněk Zeman
Zdeněk Zeman | Foto: Eduard Erben

Cagliari - Český trenér Zdeněk Zeman už podruhé v této sezoně končí v italském prvoligovém klubu Cagliari Calcio. Na rozdíl od prosincového vyhazovu ovšem tentokrát odstoupil na vlastní žádost. Zprávu přinesl italský tisk v úterý dopoledne a potvrdil i sám trenér.

"Udělal jsem co jsem mohl a teď je za to třeba přijmout zodpovědnost," uvedl Zeman. "Uvidíme, zdali se ke své zodpovědnosti přihlásí i další."

Zeman, který tým znovu převzal před pár týdny po Gianfrancovi Zolovi, během svého druhého období v klubu nezaznamenal ani jedno vítězství a v pěti duelech získal jen jediný bod. 

V pátek, před zápasem s Neapolí (0:3), navíc během tréninku na hřiště vběhli rozezlení fanoušci, kteří vyčítali hráčům i trenérovi sérii špatných výsledků, kvůli kterým klub klesl na předposlední místo tabulky. Z výhry se totiž Cagliari naposledy radovalo na konci ledna.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Erdogan navštívil strategické město, které získal Ázerbájdžán v bojích s Arménií

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes navštívil strategické město Šuša, které obsadil Ázerbájdžán v loňských bojích o Náhorní Karabach s Arménií. Erdogana přijal s vojenskými poctami ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev. Turecko a Ázerbájdžán jsou blízkými spojenci, a to také ve vojenské oblasti. Arménie označila návštěvu za provokaci, uvedla agentura AP.

Oba prezidenti podepsali ve městě společnou deklaraci, ve které se jejich země zavazují k širší spolupráci. "V tomto dokumentu je mimořádně významná naše spolupráce v oblasti obranného průmyslu a vojenské podpory," uvedl Alijev.

Erdogan je prvním zahraničním prezidentem, který navštívil město Šuša poté, co se dostalo pod kontrolou Ázerbájdžánu. Uvedl, že zde chce otevřít turecký konzulát. "Tím zajistíme, že naše aktivity budou rychlejší a efektivnější," prohlásil. Zároveň vyzval Arménii, aby se zapojila do spolupráce a budování společné budoucnosti v regionu, uvedl turecký tisk.

Arménie však návštěvu odsoudila. Její ministerstvo zahraničí ji označilo za provokaci, jež "výrazně poškozuje mezinárodní snahy o stabilitu v regionu".

před 3 hodinami

Macron: Evropa by měla mít 10 obřích technologických firem, aby konkurovala USA

Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (přes 2,5 bilionu Kč). Macron dnes v Elysejském paláci hostil stovku evropských investorů a podnikatelů v oblasti nových technologií. Iniciativa Scale Up Europe, po níž akce převzala jméno, si klade za cíl narušit dominanci Spojených států v odvětví.

Podnikatelé musí vlády dotlačit k větší efektivitě, myslí si Macron, který přitom zdůraznil zejména americkou a čínskou konkurenci. Cílem zmíněné evropské iniciativy, kterou se Francie pokouší vést, je zlepšení financování start-upů, hlavně v pozdější fázi růstu, aby se dostaly do vyšší ligy, přitáhly další investice a špičkové zaměstnance.

Macron s ohledem na francouzské předsednictví Evropské unie od počátku roku 2022 apeloval na zavedení takzvaného evropského technologické ho víza, aby bylo možné do EU přilákat zahraniční talenty, a na zaměření velkých investorů na inovaci.

Francouzský prezident připomněl, že cílem Francie je mít 25 jednorožců, tedy firem s hodnotou přes jednu miliardu dolarů (zhruba 25 miliard Kč). Dnes jich má patnáct.

Další zprávy