Zahraniční předehrávky: Tottenham vyhrál i o deseti, Gladbach bez Čvančary remizoval

15. 12. 2023 23:21
Fotbalisté Tottenhamu vyhráli v Nottinghamu 2:0 a po druhém triumfu za sebou se v tabulce anglické ligy dotáhli na čtvrtý Manchester City.
Radost fotbalistů Tottenhamu
Radost fotbalistů Tottenhamu | Foto: Reuters

Za hosty jako první skóroval v nastavení úvodního dějství Richarlison, který před brankou zužitkoval hlavou centr Kulusevského. Švédský reprezentant poté v 65. minutě využil chybné rozehrávky gólmana Turnera a z úhlu ho propálil.

Krátce poté Bissouma ostře fauloval Yatese a hlavní sudí Gillett ho po zásahu videorozhodčí a zhlédnutí opakovaných záběrů místo původně udělené žluté karty rovnou vyloučil. Domácí však přesilovku nevyužili, nevyhráli 12 z posledních 13 kol a jsou šestnáctí.

Čvančara je nemocný, Pavlenka na lavičce

Hráči Mönchengladbachu bez nemocného útočníka Tomáše Čvančary remizovali doma v předehrávce 15. kola německé ligy s Brémami 2:2. Jeho spoluhráč z české reprezentace a brankář Werderu Jiří Pavlenka zůstal na lavičce.

Hosté vstoupili do utkání lépe a v sedmé minutě je poslal do vedení Borré, který si do vápna naběhl na centr Schmida a zakončením placírkou k tyči otevřel skóre.

V závěru úvodního dějství srovnal ranou z hranice šestnáctky Reitz. Německý záložník krátce po změně stran dokonal zblízka obrat, Ducksch ale v 76. minutě zařídil dělbu bodů střelou do prázdné branky poté, co jeho spoluhráč Njinmah vypíchl před gólmanem Nicolasem míč.

Borussia nevyhrála třetí z posledních čtyř kol, díky bodu se v neúplné tabulce posunula na deváté místo. Brémy, které naplno bodovaly v jediném z minulých šesti bundesligových zápasů, jsou dvanácté.

Juventus překvapivě ztratil v Janově

Fotbalisté Juventusu Turín překvapivě remizovali v předehrávce 16. kola italské ligy na hřišti FC Janov 1:1. "Stará dáma" bodovala v Serii A 11 utkání po sobě a přiblížila se na bod vedoucímu Interu Milán, který má však zápas k dobru.

Favorit se prosadil po necelé půlhodině hry po proměněné penaltě Chiesy. Za domácí srovnal krátce po změně stran Gudmundsson. Janovští vyhráli jediné z posledních šesti kol a jsou na 14. příčce.