Smolař Souček. Vlastním gólem zavinil prohru, West Ham se bojí sestupu

23. 6. 2020 23:35
Český reprezentační záložník Tomáš Souček si v 31. kole anglické ligy vstřelil vlastní gól a fotbalisté West Hamu kvůli tomu prohráli londýnské derby na půdě Tottenhamu 0:2.
Tomáš Souček z West Hamu v utkání na půdě Tottenhamu.
Tomáš Souček z West Hamu v utkání na půdě Tottenhamu. | Foto: Reuters

"Kladiváři" i v druhém utkání po koronavirové přestávce utrpěli porážku 0:2 a stále více si komplikují boj o záchranu. V neúplné tabulce mají na 17. místě stejně bodů jako osmnáctý Bournemouth, který figuruje na první sestupové pozici a navíc odehrál o zápas méně.

Souček stejně jako v úvodním duelu po koronavirové pauze nechyběl v základní sestavě, ale premiérového gólu za West Ham se ani tentokrát nedočkal. Pětadvacetiletý středopolař, který do Anglie zamířil v zimě na hostování s opcí ze Slavie, se naopak stal smolařem utkání.

Poté, co hosté přežili několik šancí a zásah videorozhodčího je uchránil od inkasované branky, Souček v 64. minutě vlastním gólem otevřel skóre. Po rohovém kopu zřejmě viděl míč přes stínící hráče až na poslední chvíli a po nešťastném odrazu od nohy zamířil do branky svého týmu.

V 82. minutě přidal favorit pojistku, když sólo proměnil Harry Kane. Kapitán anglické reprezentace dal první gól po návratu po zranění a od konce prosince. Tottenham po koronavirové pauze po úvodní remíze s Manchesterem United tentokrát získal všechny body a je sedmý.

Leicester se i ve druhém utkání po nucené přestávce musel spokojit jen s remízou. Třetí tým tabulky hrál doma bez branek s Brightonem a do velké míry za bodový zisk vděčil svému brankáři Kasperu Schmeichelovi, který chytil penaltu.

Už ve 14. minutě ji proti dánskému gólmanovi kopal francouzský útočník Neal Maupay. Hrdina sobotního zápasu s Arsenalem, ve kterém v nastavení rozhodl o vítězství, ale předchozí faul nepotrestal a Schmeichel nepříliš dobře umístěný míč lapil u pravé tyče. Domácí se dožadovali pokutového kopu v úplném závěru za ruku, ale rozhodčí ji neodpískal a verdikt potvrdil i jeho kolega u videa.

Leicester stále bezpečně drží pozici znamenající účast v Lize mistrů, na pátý Manchester United má devítibodový náskok. Brighton je na 15. místě neúplné tabulky šest bodů od sestupového pásma.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:

Leicester - Brighton 0:0, Tottenham - West Ham United 2:0 (64. vlastní Souček, 82. Kane).