Aston Villa
2. Ogbonna (Bowen)
46. Bowen (Benrahma)
25. Grealish (Cash)

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z utkání desátého kola fotbalové Premier League mezi West Hamem a Aston Villou. Zápas začne v pondělí 30. listopadu ve 21:00.

West Ham

Celek z východního Londýna pokračuje v sezoně v dobrých výkonech a se 14 body je momentálně na 11. místě tabulky Premier League. Hammers půjdou do zápasu s dvěma výhrami v řadě. Nejprve doma přetlačili Fulham 1:0 a posléze stejným výsledkem vyhráli také na půdě Sheffieldu. Do sestavy West Hamu pro tento zápas by se měl po zranění vrátit útočník Michail Antonio, který už letos vstřelil tři branky! S Jarrodem Bowenem je tak nejproduktivnějším hráčem domácích.

Aston Villa

Aston Villa letos v Premier League předvádí rozkolísané výkony. Celek, který smetl úřadujícího šampiona z Liverpoolu 7:2, podlehl Leedsu, Southamptonu i Brightonu, mezitím ale dokázal porazit Arsenal s přehledem 3:0! V součtu dokázali Villans posbírat 15 bodů a v tabulce jsou na devátém místě. Na hrotu by dnes měl opět řádit produktivní Ollie Watkins, který nastřílel už šest branek! Výbornou produktivitu má rovněž Jack Grealish, který už nasázel čtyři góly.

Sestava West Hamu

Sestava Aston Villy

V rámci Premier League se dnes hrál ještě zápas mezi Leicesterem a Fulhamem, který přinesl překvapivý výsledek! Hosté se dostali už v první půli do vedení po brankách Ademoly Lookmana a Ivana Cavaleira, který proměnil penaltu. Lišky dokázali odpovědět až v 86. minutě, kdy se prosadil Harvey Barnes, vyrovnat už ale nedokázali. Doma tak zaznamenali porážku 1:2.

Týmy už jsou nastoupené na trávníku. Ještě před výkopem proběhne minuta potlesku za zemřelého Diega Maradonu.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Úvodní výkop obstarali domácí hráči, kteří okamžitě poslali míč vpřed. Hosté řeší situaci rezolutním odpálením balónu.

2.

Masuaku poslal dlouhý aut až do pokutového území a bránící Luiz míč podskočil. Následně vypálil z dobré pozice Souček, trefil ale jen bránícího hráče!

2.

West Ham dává gól! Z následného rohového kopu už se domácí prosazují a hned ve druhé minutě jdou do vedení! Jarrod Bowen načechral vysoký míč ke vzdálenější tyči, kam si skvěle seběhl ANGELO OGBONNA, který hlavou rezolutně poslal balón do sítě.

6.

Villans po inkasované brance logicky přidali na aktivitě a snaží se dostat k brance West Hamu.

7.

Masuaku měl tentokrát hodně prostoru na levé straně a odhodlal se k centru. Ten se mu ale hrubě nepovedl a míč zamířil hodně vysoko nad branku hostí.

8.

Watkins vymýšlí co s míčem zbytečně. Je totiž v ofsajdu a v akci pokračovat nebude.

9.

Výbornou práci v obraně předvedl Cresswell. Ten výborně držel obranou linii spolu se svými spoluhráči, ve vhodnou chvíli se ale vysunul vpřed a zachytil přihrávku směřující na rozeběhnutého Trézégueta.

10.

Bowen se zprava hezky uvolnil až do pokutového území a posléze se snažil najít Antonia. Do míče se ale až příliš opřel a balón přelétl nad hlavou domácího útočníka.

12.

Vladimír Coufal si chtěl přiťuknout míč s Jarrodem Bowenem a po přihrávce už uháněl vpřed. Jeho úmysl ale spoluhráč nepřečetl a hra se postupně vrátila až na polovinu West Hamu.

14.

Hra se nyní hodně zklidnila a mnoho k vidění toho není. Hosté aktuálně drží míč u své obranné čtveřice a vymýšlejí, kudy vpřed.

16.

U půlící čáry zůstává ležet John McGinn a rozhodčí musí ještě domluvit faulujícímu Arthurovi Masuakuovi. Tentokrát se to ale obejde bez karetního ohodnocení.

18.

A na podobném místě se nyní dožadoval faulu i Trézéguet. Sudí je ale jiného názoru a vhazovat bude West Ham.

18.

Tentokrát Trézéguet předvedl svoje ofenzivní schopnosti a zahrozil! Kousek za hranicí šestnáctky si udělal prostor, vypálil z otočky a jen těsně minul vzdálenější tyč!

19.

Hosté rozehráli z rohu signál a mohli vyrovnat! Míč putoval na levé straně do vzdálenosti nějakých pětatřiceti metrů od branky, odkud odcentroval Targett. Zamířil na vzdálenější tyč, kde si výborně naskočil Konsa, který však mířil hlavou nad!

21.

Trézéguet si došel před pokutovým územím pro faul a hostům se nabízí zajímavá pozice pro standardku! Faulující Cresswell se ještě hodně vzteká směrem k rozhodčímu.

23.

Podle očekávání přišla ze standardní situace přímá střela na branku, kterou obstaral Hourihane! Ten sice vypálil hodně prudce k tyči, Fabianski byl ale na svém místě a výborně zasáhl.

23.

Další nápor hostí narušuje Coufal, který vybojoval na Grealishovi faul.

25.

Domácí ale vepředu mnoho parády neudělali a následně musel zastavovat rodící se brejk Masuaku.

25.

Aston Villa dává gól! Hosté jsou za svoji aktivitu odměnění a vyrovnávají! JACK GREALISH využil volného prostoru na středu, vypálil před pokutovým územím a i díky lehké teči bránícího Ogbonny poslal míč přesně ke vzdálenější tyči!

Jack Grealish slaví vyrovnávací branku.

West Ham United - Aston Villa, Jack Grealish
West Ham United - Aston Villa, Jack Grealish | Foto: Reuters
28.

To vypadalo nebezpečně! Targett minul centr směřující do pokutového území a na středu byl úplně volný Bowen. Sudí ale usoudil, že svého soka fauloval, a proto akci přerušil.

29.

Michail Antonio se rozhodl projít do pokutového území z levé strany, bránící soupeř ho ale vytlačil až mimo hrací plochu. Martínez bude vykopávat.

31.

Coufal dostal křížnou přihrávku na pravou stranu, nic nevymýšlel a vypálil. Míč však mířil hodně nad branku Aston Villy.

34.

Po Coufalově faulu na Grealishe bylo v pokutovém území domácích pořádně živo. Na vzdálenější tyč totiž zamířil centr, který odvracel Ogbonna až v poslední chvíli. Jinak už by mohl Hourihane hlavičkovat do prázdné brány.

37.

Hosté mohli jít do vedení! Po rychlé sťukávačce se míč odrazil na pokutovém puntíku až k Watkinsovi, který jej ze vzduchu poslal na bránu! Fabianski už se natahoval marně, balón ale zamířil těsně vedle jeho branky.

38.

Grealish uvolnil na levé straně Targetta a do šestnáctky West Hamu přilétl centr. Ten se snažil Ogbonna odvrátit, trefil ale jen soupeře. Nakonec se domácí z nebezpečí dostali.

40.

Coufal v dalším souboji fauloval hostujícího kapitána a tentokrát už to zavánělo kartou. Rozhodčí se ale ještě tentokrát obejde jen s napomenutím.

42.

McGinn si před šestnáctkou zpracoval míč hrudí a už chtěl vypálit, když v tom do něj vletěl Antonio. Rozhodčí píská a je tu další zajímavá pozice pro rozehrání standardní situace.

43.

Hosté opět nebyli daleko od toho, aby se prosadili! Hourihane posunul míč, Grealish mu jej zastavil a irský záložník vypálil na bránu. Balón nakonec jen těsně minul a olízl brankovou síť zvenčí!

45.

Po delší době zahrozili i domácí. Po jednom ze soubojů zůstával na trávníku Bowen i jeho soupeř, domácí hráč ale okamžitě vyskočil na nohy, když viděl, že může hrát. Jeho rána byla nakonec sražená jen na roh.

45+1.

Rozhodčí nastaví jednu minutu.

45+1.

První poločas skončil.

První půli máme za sebou a stav je po ní vyrovnaný. V úvodních pětačtyřiceti minutách jsme sledovali dvě odlišné pasáže hry, které se také podepsaly na skóre. Domácí šli do vedení hned ve druhé minutě, když po rohovém kopu skvěle hlavičkoval Angelo Ogbonna. I poté West Ham určoval tempo hry a předváděl dál zajímavé kombinace, zhruba po čtvrthodině hry ale přebrali otěže hosté. Ti byli ve zbytku poločasu nebezpečnější a zaslouženě se dočkali vyrovnání, když se ranou ze střední vzdálenosti prosadil jejich kapitán Jack Grealish. VIllans měli i poté několik dobrých možností ke skórování, do trháku se ale nedostali.

46.

Domácí trenér David Moyes si připravil do druhé půle dvě změny v sestavě! Sébastien Haller nahradí na hrotu Michaila Antonia a Said Benrahma nahrazuje na hřišti Arthura Masuakua.

46.

West Ham dává gól! Tomu se říká střídání jako blázen! Said Benrahma dostal balón na levou stranu, odcentroval a JARROD BOWEN trknul jeho centr přes rameno za svá záda do Martínezovy branky! Domácí tak opět vedou.

48.

Bleskově mohlo být srovnáno! Do pokutového území si seběhl McGinn, který se rozhodl pro střelu na vzdálenější tyč. Jeho pokus ale výborně zblokoval dobře postavený Cresswell.

51.

Cresswell špatně rozehrál na Ogbonnu a byly z toho potíže pro domácí. K rozeběhnutému Trézéguetovi se ale výborně stáhl zmiňovaný Ogbonna a donutil egyptského fotbalistu ke špatné přihrávce.

53.

Na hřišti planou emoce. Na trávníku totiž zůstal ležet Grealish a sudí komunikuje s kolegou i videa!

53.

Domácí z toho nakonec vyšli ještě dobře. Pablo Fornals dostává za lehké kopnutí Grealishe jen žlutou kartu.

54.

Žlutí se i na lavičce Aston Villy. Kartou byl oceněn také asistent trenéra John Terry.

55.

Benrahma opět aktivní. Tentokrát si naběhl zleva až na hranici pokutového území a vypálil. K dorážce se ještě snažil dostat Haller, pomohl si ale faulem.

56.

Benrahma po příchodu na hřiště hýří aktivitou. Tentokrát zahrál výborně na druhé straně hřiště, kde zastavil prudký centr soupeře. Aston Villa bude rozehrávat roh.

57.

Mings si s rozehrávkou dával příliš načas, a tak do něj zajel Haller, aby ho popohnal. Tohle se obejde bez karty.

61.

Trézéguet si vyskočil na vysoký balón a přihrávkou se snažil vysunout do prostoru Watkinse. Ten ale dostal míč příliš dopředu a místo zakončení musel volit brzdu a otočku.

62.

Domácí vystartovali do protiútoku ve více lidech a byly z toho problémy pro hosty! Cresswellův centr jen těsně přelétl vyskakujícího Bowena a následně nastřeloval míč do ohně Fornals. Další přijde na řadu rohový kop West Hamu.

63.

Lukasz Fabianski uloupil hostům gól! Hráči Aston Villy totiž po rohovém kopu bleskově přenesli hru na druhou stranu a Watkins našel na středu šestnáctky úplně volného Trézégueta! Egypťan měl před sebou půlku odkryté brány, rozhodl se ale pro zakončení do protipohybu a brankář West Hamu ho fantasticky vychytal!

65.

Benrahma fauloval a Aston Villa může hrozit ze standardní situace.

65.

Hourihane ale ze standardky našel pouze Ogbonnovu hlavu. Následuje rohový kop hostí.

66.

Z otočky vypálil po zemi Konsa a Fabianski musel na trávník. Poradil si však bez větších problémů.

66.

Watkins dostal centr do šestnáctky a neměl to vůbec jednoduché. I tak se ale dokázal položit do vzduchu a hlavičkou alespoň poslal míč směrem na bránu. Minul.

67.

Haller se chtěl rozeběhnout podél levé postranní čáry, skopl jej ale Matthew Cash, který předcházel možným problémům. Hostující obránce dostává žlutou kartu.

69.

Další přizemní centr hostí srazili domácí na další rohový kop. Střídačka Aston Villy zatím chystá svá první střídání.

70.

Watkins dostal centr do dobré pozice, byl ale těsně bráněný Ricem a neodhlavičkoval vůbec dobře.

71.

Hosté se opět dostali až do pokutového území a po pádu Trézégueta nařizuje rozhodčí pokutový kop!

72.

Jak ukazují opakované záběry, Rice svého soka v souboji potáhl za dres, což vedlo k následnému pádu hostujícího hráče. Tahle penalta zřejmě bude i po konzultaci s kolegou u videa.

72.

Trézéguet má na hlavě ošklivou tržnou ránu a po celém obličeji má velké množství krve. Tohle si bude žádat ošetření.

73.

Sudí posílá Trézégueta na ošetření a Ollie Watkins si zatím chystá míč na penaltovém puntíku.

74.

Trézéguet dohrál. Na jeho místo přichází Bertrand Traoré. Končí také Conor Hourihane, kterého střídá Anwar El Ghazi.

74.

Ollie Watkins penaltu nedal! Do míče se opřel velkou silou a zasáhl břevno!

76.

Hosté i po penaltovém neúspěchu pokračují v náporu. West Ham toho směrem vpřed mnoho nepředvedl a hra se přesouvá opět směrem k brance domácích.

79.

Jak ukazuje přenosová grafika, hosté drží posledních deset minut míč z 80 %. To je neskutečné číslo, které svědčí o jejich převaze.

79.

David Moyes posílá do hry zkušenosti do defenzivy. Přichází klubová ikona Mark Noble, který nahradí autora druhé branky Jarroda Bowena.

80.

Noble hosty zastavil, posléze ale nezkrotil míč a Aston Villa bude vhazovat.

81.

Domácí po delší době zaútočili, nic z toho ale nebylo. Fornals odcentroval po zemi hodně nedůrazně a hosté v klidu ukořistili míč.

82.

Benrahma odvedl u postranní čáry důležitou práci. Proti přesile dvou soupeřů vybojoval autové vhazování a domácí můžou trochu zklidnit hru.

84.

Domácí jsou v hlubokém bloku, který se hosté snažili obejít zprava. Ke Cashovi se ale okamžitě výborně stáhl Souček, který zastavil jeho pokus o centr.

87.

Grealish dnes předvádí na trávníku neskutečné věci. Tentokrát se rozhodl vzít to na sebe, zleva si seběhl až na střed na hranici šestnáctky a vypálil. Míč zamířil vedle branky, předtím byl ale ještě tečovaný. Je z toho tedy aspoň roh pro hosty.

88.

Hosté se pokusí vytáhnout posledního žolíka. Matthew Cashe nahradí na hřišti Ahmed El Mohamady.

89.

Traoré se vytočil na střed hřiště a z nějakých dvaceti metrů vypálil na branku. Míč ale letěl přímo doprostřed brány, kde byl dobře postavený Fabianski.

90.

El Mohamady byl dobře rozeběhnutý na pravé straně, míč ale špatně zpracoval a Fabianski bude v klidu vykopávat.

90+1.

Aston Villa se může snažit o vyrovnání ještě pět minut.

90+1.

Ollie Watkins dostal z levé strany parádní centr za obranu a zblízka překonal Lukasze Fabianskiho! Nyní se u videa zkoumá, zdali hostující útočník nebyl v ofsajdu! Bylo to totiž opravdu těsné.

90+4.

Bylo to skutečně těsné, Watkinsova branka ale neplatí! Hostující útočník byl ramenem kousek před bránícím Ogbonnou. Kvůli ofsajdu tak VAR gól odvolává.

90+6.

Kvůli zdržení s posuzováním situace na videu se nastavení určitě ještě protáhne.

90+6.

Coufal si výborně pokryl Grealishe, kterému nedovolil odcentrovat.

90+7.

V pokutovém území West Hamu teď bylo opravdu hodně přeplněno. Teď se to tam ale vyprázdní. Vykopávat totiž bude brankář Fabianski.

90+8.

Konec zápasu.

Je konec, domácí vítězí a připíší si do tabulky další cenné tři body. Ty si hráči West Hamu vysloužili zejména skvělými vstupy do poločasů! Nejprve se prosadili ve druhé minutě, podruhé pak už v první minutě druhé půle. Tentokrát poslal míč hlavou do sítě Jarrod Bowen. Jinak ale měli jasnou převahu hostující hráči, kteří se tlačili za vyrovnáním. Hlavním smolařem zápasu se stal Ollie Watkins. Nejprve neproměnil penaltu, když balón prudce napálil do břevna, a vzápětí mu byla branka sebrána rozhodčím u videa kvůli těsnému ofsajdu. Poté už se hosté k vyrovnání nepropracovali.

Hammers se tak v tabulce posouvají na pátou pozici, zatímco Villans budou před příštím kolem desátí.

To je ode mě pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a budu se těšit u další online reportáže.