Hušbauer se poprvé trefil za Drážďany, ale Dynamu to na body nestačilo

ČTK ČTK
7. 2. 2020 20:38
Fotbalový reprezentant Josef Hušbauer dal první gól za Dynamo Drážďany. Po příchodu ze Slavie nastoupil český středopolař poprvé v základní sestavě a v utkání 21. kola druhé německé ligy proti Darmstadtu poslal domácí mužstvo ve 4. minutě do vedení. Hosté však nakonec na hřišti posledního týmu tabulky zvítězili 3:2.
Josef Hušbauer.
Josef Hušbauer. | Foto: Milan Kammermayer

Devětadvacetiletý Hušbauer si debut v dresu Dynama odbyl v předchozím kole, kdy v závěru utkání vystřídal krajana Ondřeje Petráka. Proti Darmstadtu skóroval po průniku Linuse Wahlqvista, vysoký odražený míč poslal z voleje do horního rohu branky. Hosté však otočili stav na 3:1 a závěr jim usnadnila i početní převaha po vyloučení Simona Makienoka v 76. minutě.

Na barážovou pozici ztrácejí Drážďany tři body. Darmstadt v druhé bundeslize zvítězil po sérii pěti nerozhodných výsledků.

Německá druhá fotbalová liga - 21. kolo:

Drážďany - Darmstadt 2:3 (první gól domácích Hušbauer), Sandhausen - Heidenheim 0:1.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy