Chaos v Anglii. Naštvaní fanoušci West Hamu vtrhli na hřiště a chtěli napadnout hráče

Sport Sport
10. 3. 2018 18:49
Fotbalisté West Hamu prožívají v Premier League bídnou sezonu. Teď navíc musí řešit ostudu s fanoušky.
Fanoušci napadli hráče West Hamu United po porážce s Burnley
Fanoušci napadli hráče West Hamu United po porážce s Burnley | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté West Hamu podlehli v sobotu doma v zápase anglické nejvyšší soutěže doma Burnley 0:3 a prohráli potřetí za sebou. Strádání aktuálně 16. týmu tabulky neunesli někteří fanoušci, respektive výtržníci, kteří dělali problémy přímo na trávníku.

Chaos začal, když hosté v 66. minutě otevřeli skóre. Nejméně dva lidé vběhli na hřiště a jeden z nich se dostal do střetu s kapitánem Markem Noblem, který dal průchod emocím. Další výtržnosti přibyly po dalších dvou gólech.

Někteří domácí fotbalisté opustili svá místa na střídačce, aby tam - snad v zájmu bezpečnosti - posadili dětské příznivce týmu. 

Fanoušci West Hamu během utkání protestovali proti vedení klubu.

 

Právě se děje

před 24 minutami

EU vyzvala USA, ať přehodnotí ukončení spolupráce s WHO

Evropská unie vyzvala Spojené státy, aby přehodnotily své rozhodnutí skončit spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Krok oznámil na páteční tiskové konferenci americký prezident Donald Trump a konstatoval přitom, že WHO je pod vlivem Číny.

Na USA se v sobotu obrátila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf unijní diplomacie Josep Borrell, uvedla agentura AFP. "WHO musí být nadále schopna řídit mezinárodní reakci na pandemie, tu nynější i ty budoucí. Z tohoto důvodu je účast všech nezbytná a nutná," uvedli ve společném prohlášení.

Trump při pátečním oznámení uvedl, že Spojené státy své prostředky původně určené této organizaci věnují na jiné globální zdravotnické účely. Loni USA pokryly zhruba 20 procent rozpočtu WHO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy