Černý se počtvrté trefil za Enschede. A přidal i asistenci

ČTK ČTK
31. 10. 2020 21:07
Český fotbalista Václav Černý se vstřelenou brankou a gólovou nahrávkou podílel v nizozemské lize na vysoké výhře Twente Enschede 5:1 nad Zwolle. Třiadvacetiletý útočník skóroval v 7. kole počtvrté v sezoně.
Václav Černý
Václav Černý | Foto: Milan Kammermayer

Bývalý mládežnický reprezentant Černý ve 33. minutě z rohového kopu nahrál několik metrů za pokutové území Woutu Bramovi, jenž nádherným dalekonosným volejem zvýšil už na 3:0. Čtvrtý gól přidal Černý sám v 51. minutě po rychlém brejku a ideální přihrávce Brazilce Danila.

Twente se po čtvrté výhře v sezoně posunulo v neúplné tabulce na třetí místo za vedoucí týmy Ajax a Arnhem.

Takto Černý nahrával na povedenou branku Brama:

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy