Atlético se vrátilo do čela španělské ligy. V Anglii Leicester porazil West Bromwich

22. 4. 2021 23:35
Fotbalisté Atlétika Madrid porazili v 31. kole španělské ligy Huescu 2:0 a posunuli se zpět před svého městského rivala Real na první místo tabulky.
Ángel Correa z Atlétika Madrid slaví gól, kterým otevřel skóre utkání španělské ligy proti Huesce | Foto: Reuters

První branku Atlétika vstřelil na konci prvního poločasu Ángel Correa, který otřel svou střelu o jednoho z obránců a překonal brankáře Álvara Fernándeze. Druhý gól přidal v 81. minutě po nahrávce před odkrytou bránu Yannick Carrasco.

Atlético mohlo vyhrát i vyšším rozdílem, ale brankář Fernández zlikvidoval deset střel, včetně dvou velkých šancí záložníka Saúla. Jeho slovinský protějšek Jan Oblak udržel patnácté čisté konto v sezoně.

Fotbalisté Barcelony proti Getafe trnuli ještě v 87. minutě, kdy vedli jen o gól 3:2, pak ale přidali dvě trefy a jsou třetí.

Celta Vigo v San Sebastianu vedla po hlavičce Huga Malla z 22. minuty 1:0, baskický klub ale ještě do poločasu skóre otočil. Na 1:1 vyrovnal po nápadité přihrávce Carlose Fernándeze Portu a vedoucí branku vstřelil z penalty Adnan Januzaj. Belgický záložník se prosadil poprvé od 18. října minulého roku.

Roberto Soldado dvěma góly přispěl k vítězství Granady nad posledním Eibarem 4:1. Zkušený španělský útočník zaznamenal dvě a více branek ve dvacátém zápase ve španělské nejvyšší soutěži v kariéře a zařadil se po bok Fernanda Torrese a Iaga Aspase.

Granada, která minulý čtvrtek vypadla ve čtvrtfinále Evropské ligy s Manchesterem United, stále může myslet na účast v evropských pohárech i v příštím ročníku. Z osmého místa ztrácí na šestý Betis sedm bodů a má zápas k dobru.

Španělská fotbalová liga - 31. kolo:

Atlético Madrid - Huesca 2:0 (39. A. Correa, 81. Carrasco), Granada - Eibar 4:1 (21. a 77. Soldado, 37. Puertas, 81. Kenedy - 64. Kike García), San Sebastian - Vigo 2:1 (25. Portugués, 39. Januzaj z pen. - 22. Mallo), FC Barcelona - Getafe 5:2 (8. a 34. Messi, 28. vlastní Šakla, 87. R. Araújo, 90.+3 Griezmann z pen. - 12. vlastní Lenglet, 69. Ünal z pen.).

Leicester si pojistil třetí místo

Fotbalisté Leicesteru nastříleli ve 32. kole anglické ligy předposlednímu West Bromwichi tři góly během 13 minut a výhrou 3:0 si pojistili si třetí místo v tabulce zaručující postup do Ligy mistrů. Svěřenci trenéra Brendana Rodgerse vyhráli v Premier League po dvou porážkách poprvé od poloviny března.

Finalista Anglického poháru Leicester má na třetím místě tabulky náskok čtyř bodů před čtvrtou Chelsea a pátým West Hamem. O jeho branky se mezi 23. a 36. minutou postarali kapitán Jamie Vardy, Jonny Evans a Kelechi Iheanacho, jenž v posledních osmi soutěžních zápasech nastřílel 11 branek.

West Bromwich dělí šest zápasů před koncem od záchrany devět bodů.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:

Leicester - West Bromwich 3:0 (23. Vardy, 26. Evans, 36. Iheanacho).

Neapol nastřílela Laziu pět gólů

Fotbalisté Atalanty Bergamo remizovali v 32. kole italské ligy na hřišti AS Řím 1:1 a v tabulce se posunuli na třetí místo o skóre před Juventus. V boji o evropské poháry porazila pátá Neapol šesté Lazio 5:2.

Skóre duelu mezi AS Řím a Atalantou otevřel v 26. minutě ukrajinský ofenzivní záložník Ruslan Malinovskij, který využil centr Robina Gosense z levé strany a poslal hosty do vedení. Právě Gosens ale týmu z Bergama závěr zápasu zkomplikoval. Německý obránce v 69. minutě dostal druhou žlutou kartu a oslabil Atalantu.

Římský tým početní výhodu využil po šesti minutách, kdy střelou z velké dálky překvapil brankáře Pierluigiho Golliniho stoper Bryan Cristante.

Neapol rázným způsobem přerušila pětizápasovou vítěznou šňůru Lazia. Dvěma góly se na výhře 5:2 podílel kapitán Lorenzo Insigne. Italský křídelník vstřelil od začátku roku dvanáct branek a se sedmnácti góly v sezoně je nejlepším střelcem týmu.

I v dresu Lazia se prosadil nejlepší kanonýr, Ciro Immobile v 70. minutě snížil na 1:4. O čtyři minuty později přidal druhý gól římského klubu Sergej Milinkovič-Savič, Neapol si však dobře rozehraný zápas vzít nenechala a zásluhou střídajícího Victora Osimhena uzavřela na konečných 5:2.

Italská fotbalová liga - 32. kolo:

AS Řím - Bergamo 1:1 (75. Cristante - 26. Malinovskij), Neapol - Lazio Řím 5:2 (7. z pen. a 53. Insigne, 12. Politano, 65. Mertens, 80. Osimhen - 70. Immobile, 74. Milinkovič-Savič).

1. Inter Milán 32 23 7 2 71:29 76
2. AC Milán 32 20 6 6 60:38 66
3. Bergamo 32 19 8 5 73:39 65
4. Juventus Turín 32 19 8 5 64:29 65
5. Neapol 32 20 3 9 71:37 63
6. Lazio Řím 31 18 4 9 53:46 58
7. AS Řím 32 16 7 9 56:48 55
8. Sassuolo 32 13 10 9 54:50 49