Za pět minut dvanáct! Barcelonu od ztráty zachránil Xavi

22. 9. 2012 23:56
Barcelonu zachránil v 87. minutě Xavi, když dal první gól utkání s Granadou. Domácí nakonec vyhráli 2:0.
Lionel Messi v utkání pálil jednu šanci za druhou
Lionel Messi v utkání pálil jednu šanci za druhou | Foto: Reuters

Barcelona - Tak to bylo těsné. Barcelona udržela ligovou šňůru vítězství, když v posledních minutách vstřelila dva góly a porazila tak Granadu 2:0.

Upevnila si tak pozici na prvním místě, kde má v tuto chvíli pětibodový náskok.

Fanoušci Barcelony museli na Nou Campu okusovat nehty, když jejich miláčci pálili jednu šanci za druhou.

V prvním poločase dokonce mohli domácí prohrávat, když se Guilherme Siqueira dostal ke střele z malého vápna a nechal jen vyniknout Valdése.

Dobývání granadské obrany pokračovalo i po přestávce, kdy se do obrvských šancí dostali Villa, Messi či Fábregas.

Barcelonské trápení nakonec parádním gólem ukončil v 87. Xavi Hernandéz, který zpoza vápna napřáhl a odrazem o břevno otevřel skóre.

Tato trefa defacto stačila na tři body, i když ještě v nastavení domácí přidali díky vlastnímu gólu Goméze jeden úspěch.