Wenger dostává v Anglii sodu. Nepostavit Čecha? Neúcta a skandál

Aleš Vávra Aleš Vávra
1. 10. 2015 19:11
Dozvuky úterní šokující porážky Arsenalu v klíčovém domácím utkání Ligy mistrů proti řeckému Olympiakosu stále hýbou britským královstvím. Na ostrovech se řeší především to, proč v základní sestavě dostal před zkušeným brankářem Petrem Čechem přednost Kolumbijec David Ospina.
Wenger čelí kritice. Proč nepostavil Petra Čecha do klíčového zápasu?
Wenger čelí kritice. Proč nepostavil Petra Čecha do klíčového zápasu? | Foto: Reuters

Londýn - Dozvuky úterní šokující porážky Arsenalu v klíčovém domácím utkání Ligy mistrů proti řeckému Olympiakosu stále hýbou britským královstvím. Gunners prohráli 2:3, v tabulce nemají po dvou zápasech ani bod a v soutěži je čeká duel proti jednomu z nejsilnějších možných soků, Bayernu Mnichov.

Tým Arséna Wengera se rázem ocitl nad propastí, postupová matematika mu velí vyhrát tři z posledních čtyřech zápasů. A právě francouzský kouč je za velké problémy Arsenalu podle mnohých zodpovědný.

Na ostrovech se řeší především to, proč v základní sestavě dostal před zkušeným brankářem Petrem Čechem přednost Kolumbijec David Ospina. Muž, který se pak fatální hrubkou podepsal pod klíčový druhý gól řeckého klubu.

Merson: Absolutně jsem to nepochopil

Jeden z nejkritičtějších ohlasů v této souvislosti zazněl z úst legendy londýnského velkoklubu, někdejšího záložníka Paula Mersona. Muž, který za Arsenal odehrál mezi lety 1985 a 1997 celkem 289 zápasů, absenci Petra Čecha nepochopil.

"Byl to zápas, který Arsenal musel vyhrát, takže měli samozřejmě hrát v nejsilnějším složení. Absolutně jsem to nepochopil. To, že anglické týmy v Evropě nestaví své nejsilnější týmy, mě ubíjí," řekl Merson v rozhovoru pro Sky Sports. A nabídl srovnání s Barcelonou, která doma proti Leverkusenu nastoupila s tím nejlepším, co měla momentálně k dispozici.

"Petr Čech, to je pro Arsenal největší posila roku, takže nenechat ho hrát ve dvou největších zápasech sezony je úplně mimo mé chápání. Je to brankář světové třídy, někdo takový prostě hrát musí," připomněl Merson, že Čech nenastoupil ani v Záhřebu, kde Kanonýři pokazili vstup do letošní Champions League.

Jediný hráč světové třídy a sedí

Velice rozezlený byl z Wengerova kontroverzního rozhodnutí také věhlasný anglický novinář Piers Morgan. Ten označil odstavení Čecha z klíčového zápasu za neúctu a skandál. A francouzského manažera obvinil z toho, že tím oklamal své vlastní fanoušky.

"V létě jsme podepsali jediného hráče. Byli jsme jediným velkým evropským týmem, který nepodepsal ani jednoho fotbalistu do pole. Wenger všechny své žetony vsadil na Čecha, velmi dobrého brankáře, který vyhrál Ligu mistrů, a je tak naším nejzkušenějším hráčem. Takže co to provedl? V duelu, který sám popsal jako klíčový, Čecha odstavil," rozohnil se známý fanoušek Gunners.

Morgan také zveřejnil informaci, kterou prý obdržel od velmi spolehlivého zdroje. Druhý brankář Ospina prý dostal záruku, že bude v Lize mistrů chytat. "Jestli je to pravda, je to skandál. A odstavení Čecha je absolutní skandál," podotkl žurnalista. "Proč v utkání, které musíme vyhrát, odstavíme našeho jediného hráče světové třídy?" položil si na závěr řečnickou otázku.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy