WBO dala Furymu desetidenní lhůtu, po ní může přijít o titul

ČTK ČTK
11. 10. 2016 17:35
Prý užíval kokain a z veřejnosti si dělal legraci, když na oko ukončil kariéru. Teď má britský boxer Tyson Fury deset dní na to, aby organizaci WBO na to, že mu nemá odebrat mistrovský titul.
Tyson Fury
Tyson Fury | Foto: Reuters

Londýn - Britský boxer Tyson Fury může v příštích dnech přijít o mistrovský titul v těžké váze organizace WBO. Její zástupci dali osmadvacetiletému šampionovi, který kvůli zdravotním a psychickým problémům odvolal chystaný odvetný zápas s Vladimirem Kličkem, deset dní na to, aby je přesvědčil o tom, že by mu mistrovský pás odebrat neměli.

Furyho, jenž minulý týden přiznal, že kvůli depresím užíval kokain, navíc v listopadu čeká slyšení před britskou antidopingovou agenturou. Bude se bránit obvinění z užívání steroidů, jejichž stopy se vloni našly v jeho vzorku.

Předseda WBO Luis Batista-Salas řekl BBC, že Fury může přijít o titul kvůli "neaktivitě, porušení smlouvy a užívání stimulantů a drog zvyšujících výkonnost".

Organizace WBA, jejíž mistrovský pás v loňském duelu rovněž získal, zatím hodlá dát Furymu čas. Podle předsedy WBC Gilberta Mendozy si boxer zaslouží šanci vyrovnat se s nastalou situací. O titul ale nakonec může stejně přijít. "Látka, kterou užil, patří mezi zakázané substance a to musíme vzít do úvahy," konstatoval.

Fury se měl čtyřicetiletému Kličkovi postavit v odvetě 9. července, kvůli zranění kotníku ji ale zrušil. Zápas byl přeložen na 29. října, jenže na konci září Fury utkání znovu odvolal. Minulý týden ohlásil konec kariéry, vzápětí to však popřel.

 

Právě se děje

Další zprávy