Wales, golf a pak až Madrid. Bale slavil postup na Euro s podivnou vlajkou

Sport Sport
20. 11. 2019 8:01
Gareth Bale opět přiložil polínko pod oheň sporů s Realem Madrid. Welšský fotbalista po kvalifikačním zápase s Maďarskem (2:0) slavil s vlajkou národního týmu, na které bylo napsáno "Wales, golf, Madrid. V tomto pořadí."

Pokřik s tímto heslem před časem začali zpívat fanoušci Walesu, a i když hvězdný křídelník Madridu v nedávném interview prohlásil, že mu přijde vtipný, takto se za něj veřejně postavil poprvé. 

Je přitom veřejným tajemstvím, že Gareth Bale není v Madridu příliš oblíbený a dá se čekat, že podobný seznam priorit, v němž je Madrid až za golfem, asi ve španělské metropoli nebudou vnímat jako příliš povedený žert. 

Nespokojenost s Baleovým přístupem v minulosti už několikrát projevil i současný trenér Realu Zinédine Zidane, ovšem navzdory očekáváním Bale v létě z Bílého baletu neodešel. 

Bale v nové sezoně i kvůli zranění lýtka odehrál jen šest ligových zápasů, v nichž vstřelil dva góly na další dva nahrál. Také v kvalifikačním cyklu, který pro Wales díky výhře nad Maďarskem skončil přímým postupem na Euro, vstřelil dvě branky. 

S Madridem má dnes třicetiletý záložník smlouvu až do léta 2022. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Policie hledá muže, který na ulici v německém Espelkampu zastřelil dva lidi

Dnešní střelba ve městě Espelkamp v západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko si vyžádala dva mrtvé. Pachatel je na útěku, sdělil agentuře DPA mluvčí policie v Bielefeldu. Podle deníku Bild policie předpokládá, že jde o čin šíleného střelce. Stanice Deutsche Welle uvádí, že policie zatím vylučuje spekulace o terorismu.

Bild uvedl, že se střílelo dopoledne v centru města, které má přibližně 25 000 obyvatel. Německá média nejprve informovala o jednom mrtvém a jednom těžce zraněném. Později policie podle zpravodajské televize n-tv oznámila, že při střelbě zemřel druhý člověk. Na místo byli vysláni příslušníci speciální policejní zásahové jednotky SEK.

Oběťmi střelby jsou muž a žena, uvedla policie. Z jejích informací vyplývá, že se střílelo v jednom z domů a také před ním. Podle regionálního deníku Westfalen-Blatt se do pátrání po podezřelém zapojili policisté z celého regionu.

Policie podezřívá z činu 52letého muže z Dolního Saska. Tvrdí, že veřejnosti nebezpečí nehrozí. "Policie má operační situaci plně pod kontrolou, ve službě je mnoho příslušníků," uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy