Wales, golf a pak až Madrid. Bale slavil postup na Euro s podivnou vlajkou

Sport Sport
20. 11. 2019 8:01
Gareth Bale opět přiložil polínko pod oheň sporů s Realem Madrid. Welšský fotbalista po kvalifikačním zápase s Maďarskem (2:0) slavil s vlajkou národního týmu, na které bylo napsáno "Wales, golf, Madrid. V tomto pořadí."

Pokřik s tímto heslem před časem začali zpívat fanoušci Walesu, a i když hvězdný křídelník Madridu v nedávném interview prohlásil, že mu přijde vtipný, takto se za něj veřejně postavil poprvé. 

Je přitom veřejným tajemstvím, že Gareth Bale není v Madridu příliš oblíbený a dá se čekat, že podobný seznam priorit, v němž je Madrid až za golfem, asi ve španělské metropoli nebudou vnímat jako příliš povedený žert. 

Nespokojenost s Baleovým přístupem v minulosti už několikrát projevil i současný trenér Realu Zinédine Zidane, ovšem navzdory očekáváním Bale v létě z Bílého baletu neodešel. 

Bale v nové sezoně i kvůli zranění lýtka odehrál jen šest ligových zápasů, v nichž vstřelil dva góly na další dva nahrál. Také v kvalifikačním cyklu, který pro Wales díky výhře nad Maďarskem skončil přímým postupem na Euro, vstřelil dvě branky. 

S Madridem má dnes třicetiletý záložník smlouvu až do léta 2022. 

 

Právě se děje

před 19 minutami

Papež František povýšil Filipínce, který ho může jednou nahradit

Papež František jmenoval filipínského kardinála Luise Antonia Tagleho příštím šéfem Kongregace pro evangelizaci národů. Povýšení do vatikánské funkce globálního významu nejspíše zvyšuje šance dvaašedesátiletého Filipínce na to, aby v budoucnu stanul v čele katolické církve, napsala agentura Reuters.

Kardinál se kvůli výkonu nové role přesune do Říma a bude tak moci nabrat zkušenosti v srdci řídicí struktury církve. Kongregace pro evangelizaci národů dohlíží na její aktivity v mnoha rozvojových zemích a má velký vliv na věřící z Afriky či Asie.

Právě na Filipínách je ze všech asijských zemí největší podíl katolíků, kteří zde tvoří asi 80 procent obyvatelstva. To je zhruba 80 milionů lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy