Wales, golf a pak až Madrid. Bale slavil postup na Euro s podivnou vlajkou

Sport Sport
20. 11. 2019 8:01
Gareth Bale opět přiložil polínko pod oheň sporů s Realem Madrid. Welšský fotbalista po kvalifikačním zápase s Maďarskem (2:0) slavil s vlajkou národního týmu, na které bylo napsáno "Wales, golf, Madrid. V tomto pořadí."

Pokřik s tímto heslem před časem začali zpívat fanoušci Walesu, a i když hvězdný křídelník Madridu v nedávném interview prohlásil, že mu přijde vtipný, takto se za něj veřejně postavil poprvé. 

Je přitom veřejným tajemstvím, že Gareth Bale není v Madridu příliš oblíbený a dá se čekat, že podobný seznam priorit, v němž je Madrid až za golfem, asi ve španělské metropoli nebudou vnímat jako příliš povedený žert. 

Nespokojenost s Baleovým přístupem v minulosti už několikrát projevil i současný trenér Realu Zinédine Zidane, ovšem navzdory očekáváním Bale v létě z Bílého baletu neodešel. 

Bale v nové sezoně i kvůli zranění lýtka odehrál jen šest ligových zápasů, v nichž vstřelil dva góly na další dva nahrál. Také v kvalifikačním cyklu, který pro Wales díky výhře nad Maďarskem skončil přímým postupem na Euro, vstřelil dvě branky. 

S Madridem má dnes třicetiletý záložník smlouvu až do léta 2022. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy