Benzema dvěma góly zařídil výhru Realu, za Sevillu v nastavení vyrovnal brankář

Aktualizováno 20. 3. 2021 23:09
Brankář Sevilly Bunú se ve španělské lize zapsal mezi střelce a zachránil favorizovaným hostům na hřišti Valladolidu alespoň bod za remízu 1:1. Čtvrtý tým tabulky ale může nabrat další ztrátu na vedoucí trio, Real Madrid už se mu vzdálil na pět bodů po vítězství 3:1 ve Vigu a je v neúplné tabulce druhý. Dvěma brankami a asistencí se na výhře podílel útočník Karim Benzema.
Karim Benzema se raduje z branky
Karim Benzema se raduje z branky | Foto: Reuters

Nejlepší střelec Realu dvakrát těžil z práce Toniho Kroose. Ve 20. minutě zužitkoval jeho kolmici za obranu a o deset minut později pro něj německý záložník před gólovou střelou vybojoval míč na hranici vápna.

Vigo snížilo zásluhou Santiho Miny, ale Benzema korunoval skvělý výkon v nastaveném čase, kdy předložil míč před prázdnou bránu Marcu Asensiovi. "Bílý balet" bodoval podesáté za sebou a zaostává o tři body za městským rivalem Atléticem, které má zápas k dobru. Vigo je jedenácté.

Utkání ve Valladolidu dlouho spělo k překvapivému vítězství sestupem ohrožených domácích, které poslal do vedení v 44. minutě z pokutového kopu Fabiáno Orellana. Při sázce na všechno v úplném závěru ale přišla chvíle Maročana Bunúa, jemuž dělal v utkání náhradníka český gólman Tomáš Vaclík. V poslední minutě nastaveného času domácí obrana podcenila situaci po rohovém kopu, míč se po závaru a odrazu od tyče dostal postupně až k brankáři Sevilly, který ho pohotově poslal z malého vápna do sítě.

Španělská fotbalová liga - 28. kolo:

Bilbao - Eibar 1:1 (9. Berchiche - 17. Kike), Vigo - Real Madrid 1:3 (40. Mina - 20. a 30. Benzema, 90.+3 Asensio), Huesca - Pamplona 0:0Valladolid - FC Sevilla 1:1 (44. Orellan z pen. - 90.+4 Bunú).

1. Atlético Madrid 27 19 6 2 50:18 63
2. Real Madrid 28 18 6 4 49:23 60
3. FC Barcelona 27 18 5 4 61:23 59
4. FC Sevilla 28 17 4 7 39:21 55
5. San Sebastian 27 12 9 6 43:22 45
6. Betis Sevilla 28 14 3 11 38:41 45
7. Villarreal 27 9 13 5 37:30 40
8. Granada 27 10 6 11 33:44 36