Výprask pro Anderlecht, Atlético vyhrálo v Aténách

19. 8. 2009 22:57
Atlético porazilo Panathinaikos 3:2
Lyon porazil Anderlecht
Lyon porazil Anderlecht | Foto: Reuters

Praha - Dveře do hlavní soutěže Ligy mistrů si fotbalisté Anderlechtu Brusel zabouchli již v prvním poločase úvodního duelu čtvrtého předkola na hřišti Olympique Lyon.

Francouzský celek zápas naprosto ovládl a s přehledem svého belgického soupeře deklasoval 5:1. Nezabránil tomu ani Jan Polák, který za Anderlecht odehrál celé utkání a podepsal se pod úvodní gól.

Lyon od úvodních minut jasně ukazoval, že i přes nepovedenou minulou sezonu nechce v Lize mistrů chybět. Již po deseti minutách fauloval Polák před vápnem Lisandra Lópeze a Pjanič nařízený přímý kop poslal přesně přes zeď do branky.

Čtěte dále: Pospěch přiblížil Kodani Ligu mistrů. Arsenal nezaváhal

O chvíli později se sice Anderlecht po právu dožadoval penalty, ovšem rozhodčí ji naopak odpískal po protiútoku na druhé straně. Brankář Proto srazil Lópeze a sám postižený pokutový kop proměnil.

Ještě do poločasu se parádní ranou z rohu pokutového území prosadil Bastos a následně prostřelil náhradníka zraněného Daniela Zítky v brance Anderlechtu Gomis. Ten samý hráč zvýšil po změně stran na konečných 5:1.

O čtyři z pěti branek se tak postaraly letní posily, za které Lyon utratil přes 70 milionů eur. Kromě Zítky, který je v rekonvalescenci po zlomenině nohy, za Anderlecht nenastoupil ani zraněný stoper Ondřej Mazuch.

Atlético vyhrálo 3:2

Dnešní zápas se příliš nevyvedl ani Tomáši Ujfalušimu z Atlétika Madrid.

Český stoper na začátku druhého poločasu podskočil nakopávaný míč a umožnil Salpingisovi vyrovnat na 1:1. Atlético však dokázalo skórovat i podruhé.

Forlán poté, co připravil úvodní gól Maxi Rodríguesovi, sám mířil přesně a potvrdil roli klubového kanonýra.

Záhy zvýšil Agüero, jenže Panathinaikos udržel ve hře Leto, který snížil na konečných 2:3. Atlético má velmi dobrou pozici do odvety, ve které musí řecký přemožitel Sparty z 3. předkola vstřelit minimálně dvě branky.

Zahrál si i Patrik Ježek, který nastoupil za Salcburk na posledních deset minut, ale už nezměnil nic na tom, že rakouský mistr doma prohrál s Maccabi Haifa 1:2 a vzdálil se mu vysněný postup.

Úvodní zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:
Salcburk - Maccabi Haifa 1:2 (0:1)
57. Zickler - 22. Ghadir, 84. Arbeitman. Rozhodčí: Baskakov (Rus.).

Ventspils (Lot.) - FC Curych 0:3 (0:1)
12. Vonlanthen, 55. Aegerter, 75. Djurič. Rozhodčí: Övrebö (Nor.).

Levski Sofia - Debrecín 1:2 (0:1)
51. Bardon - 12. Bodnár, 76. Czvitkovics. Rozhodčí: Duhamel (Fr.).

Lyon - Anderlecht 5:1 (4:0)
42. a 63. Gomis, 10. Pjanič, 15. Lisandro López z pen., 39. Bastos - 58. Suaréz. Rozhodčí: Stark (Něm.).

Panathinaikos Atény - Atlético Madrid 2:3 (0:1)
47. Salpingidis, 74. Leto - 36. Maxi Rodríguez, 63. Forlán, 70. Agüero. Rozhodčí: Brych (Něm.).