Vydra se upsal West Bromwichi, bude hrát s Anelkou

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
12. 8. 2013 13:52
Český reprezentační útočník Matěj Vydra bude hrát za anglický West Bromwiche.
Český útočník se tak k národnímu týmu připojí se zpožděním
Český útočník se tak k národnímu týmu připojí se zpožděním | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Přeci jen si Matěj Vydra zahraje Premier League. Podle slov kouče Michala Bílka v pondělí odpoledne podepsal český fotbalový reprezentant  smlouvu na roční hostování s anglickým West Bromwichem, a nebude tak působit v italském Udinese.

"Matěj tam dnes podepisuje smlouvu, a tak se k týmu připojí až večer," prozradil Bílek novinářům na pondělním reprezentačním srazu před přátelským utkáním s Maďarskem.

Už v pondělí dopoledne se objevila na britských serverech, informace, že jednadvacetiletý útočník podepíše smlouvu s Albionem, za který hraje třeba Nicolas Anelka, někdy v následujících hodinách.

"Vydra v neděli úspěšně absolvoval zdravotní prohlídku a v pondělí pravděpodobně dojde k definitivní dohodě," napsal Birmingham Mail.

Trenér Bílek zatím nechtěl komentovat, jak dobrý krok to od mladého hráče je. "To se ukáže až v následujících týdnech. Nepřichází tam asi v nejlepší čas, protože s týmem neabsolvoval přípravu. Na druhou stranu Matěj do Anglie moc chtěl, takže si splnil sen," komentoval situaci trenér národního týmu.

Vydra se v loňském ročníku stal nejlepším hráčem druhé anglické ligy. Za Watford nastřílel 22 branek.

 

Právě se děje

před 13 minutami

ČSÚ zatím dostal ve sčítání lidu přes 4,3 milionu formulářů. Končí v úterý

Český statistický úřad (ČSÚ) dosud obdržel více než 4,3 milionu formulářů ke sčítání lidu. Z toho bylo 3,9 milionu elektronických a 440 000 listinných. Dalších 640 000 listinných formulářů je stále v domácnostech. V neděli o tom informovala mluvčí sčítání Jolana Voldánová. Sčítání končí v úterý.

Do úterní půlnoci lze využít elektronický formulář na webu scitani.cz nebo mobilní aplikaci Sčítání21. Do úterý je také možné si na kontaktních místech vyzvednout listinný sčítací formulář a odpovědní obálku. Vyplněný formulář v obálce mohou lidé vhodit do poštovní schránky nebo odevzdat na kterékoliv pobočce České pošty, případně na krajské správě ČSÚ.

Mluvčí již dříve uvedla, že je obtížné stanovit, od kolika lidí statistici údaje už dostali a kolik jim je ještě musí zaslat. Formulář se vyplňuje za domácnost. Česko má 10,7 milionu obyvatel. Podle statistik o příjmech a životních podmínkách má domácnost v průměru 2,34 členů. Při zohlednění tohoto počtu by tedy ve sčítání informace o sobě a svém bydlení poskytlo už zhruba 10,2 milionu osob a formulář by mělo vyplnit a poslat ještě asi půl milionu lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy