Vrchol Ligy mistrů? Třikrát Anglie plus AC Milán

11. 4. 2007 22:37
Fotbalovou Ligu mistrů ovládly anglické kluby
Útočník AC Milán Filippo Inzaghi slaví gól do sítě Bayernu.
Útočník AC Milán Filippo Inzaghi slaví gól do sítě Bayernu. | Foto: Reuters

Praha - Po Chelsea a Manchesteru United se do semifinále prestižní soutěže dostal Liverpool. Anglickou hegemonii naruší jen AC Milán.

Fotbalisté Bayernu nestačili v Mnichově na AC Milán a po porážce 0:2 v Lize mistrů končí. Liverpool porazil PSV Eindhoven 1:0 brankou Petera Crouche ve druhém poločase a v semifinále vyzve rivala z Chelsea.

AC Milán s obráncem Markem Jankulovskim rozhodl v Allianz aréně dvěma brankami Seedorfa a Inzagiho už v prvním poločase a v semifinále změří síly s Manchesterem United. Úvodní semifinálové zápasy se budou hrát 24. a 25. dubna.

Kouč AC Carlo Ancelotti měl největší potíže s útočnou řadou, neboť Gilardina vyřadil ze hry trest za žluté karty a Brazilec Ronaldo nemohl nastoupit, protože na podzim již hrál Ligu mistrů v barvách Realu Madrid. Jak ale ukázal průběh zápasu, příliš to nevadilo.

Bez problémů nebyl ale ani domácí trenér Ottmar Hitzfeld - zraněné koleno vyřadilo ze hry obránce Sagnola, natažený sval Demichelise a nenastoupil ani zraněný reprezentant Schweinsteiger.

Německý velkoklub, který již šest let v Lize mistrů nepřešel přes čtvrtfinále, začal aktivněji a v osmé minutě Oddo vykopal míč z branky za již překonaným Didou, když po centru Van Bommela střílel Lell. O čtyři minuty později našel Makaay uličkou Podolského a po jeho ráně skvěle zasáhl brazilský gólman.

ČTĚTE VÍCE:

Útočník Chelsea Andrej Ševčenko překonává gólmana Valencie Santiaga Canizarese v odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů. | Foto: Reuters
Manchester vyškolil AS, Čech postupuje
Do semifinále postoupil Manchester i Chelsea Petra Čecha.

Michale Rensing (vpravo) nezklamal, v odvetě už ale může nastoupit Oliver Kahn
Michale Rensing (vpravo) nezklamal, v odvetě už ale může nastoupit Oliver Kahn | Foto: Reuters
 Bayern je v Lize mistrů blízko senzaci
Experti na sázení z BettingCentra.cz radí před středečními zápasy LM.

Byl to skvělý večer, radoval se Ferguson
"Byl to nejvelkolepější evropský večer na Old Trafford," nechal se slyšet trenér Manchesteru Alex Ferguson po bláznivém vítězství 7:1 nad AS Řím v Lize mistrů.

Na druhé straně se Jankulovski snažil svými centry hledat Inzaghiho, ale uhodilo po chybě Podolského. Seedorf se neukvapil mezi trojicí domácích obránců a střelou pod nohama Van Buytena překvapil i Kahna.

O čtyři minuty později zasadili hosté Bayernu druhý úder po akci, kterou založil Jankulovski. Gattuso prodloužil jeho přihrávku na Seedorfa, jenž patičkou posunul na kanonýra Inzaghiho stojícího na hranici ofsajdu a italský reprezentant potvrdil, že proti Bayernu se mu daří. V pátém duelu mu vstřelil již šestou branku.

Liverpoolský Alvaro Arbeloa (vzadu) v souboji s fotbalistou PSV Eindhoven Arounou Kone. | Foto: Reuters

Do druhého poločasu poslal domácí kouč do hry dalšího útočníka Santa Cruze a po hodině hry i Pizarra, ale zkušená milánská obrana v čele s Maldinim udržela domácí útočníky dostatečně daleko od vlastní branky.

Naopak na druhé straně Kahn uchoval domácím naději, když chytil jasnou šanci Kaká, ale vyřazení německého šampiona nezabránil. Neporazitelnost Bayernu v Allianz Aréně padla, stejně jako naděje na zisk cenné trofeje.

Liverpoolský kouč Rafael Benítez po jasné výhře v Eindhovenu nechal odpočívat řadu opor a poslal do hry i několik obvyklých náhradníků. Hodně kombinovanou sestavu nasadil i hostující Ronald Koeman, ale z jiného důvodu - Alexe, Afellaye, Mendese, Reizigera a Kromkampa nepustilo na trávník zranění.

Již po sedmnácti minutách skončil zápas na nosítkách pro Bellamyho, kterého nahradil Fowler a brzy nato přišla první ohromná šance domácích. Crouch se prosadil v šestnáctce, ale jeho střelu nohou gólman Gomes skvěle vyrazil. Domácí, přestože měli náskok z prvního souboje, hráli naplno od první minuty.

Ani po přestávce neměl nizozemský celek šanci dostat Liverpool pod tlak. Naopak v 64. minutě viděl červenou kartu za faul na Zendena Marcellis a domácí přesilovku rychle využili. Riise zleva odcentroval, jeden z obránců srazil míč k brankáři, který jej vyrazil jen k Fowlerovi a jeho zpětnou přihrávku Crouch proměnil z pěti metrů v gól. V závěru mohli ještě Pennant a znovu Crouch výhru zvýraznit, ale Gomes zachránil hosty od vyšší prohry.

Výsledky - čtvrtfinále:
Bayern Mnichov - AC Milán 0:2 (0:2)
27. Seedorf, 31. Inzaghi. Rozhodčí: Mejuto González (Šp.). ŽK: Van Bommel, Salihamidžič (oba Bayern). Diváci: 66.000. První zápas 2:2, postupuje Milán.
Bayern: Kahn - Salihamidžič, Lúcio, Van Buyten, Lahm - Ottl (46. Santa Cruz), Hargreaves, Van Bommel, Lell (77. Görlitz) - Makaay (61. Pizarro), Podolski.
Milán: Dida - Oddo, Nesta, Maldini, Jankulovski - Gattuso (87. Cafú), Pirlo, Ambrosini, Seedorf (80. Gourcuff) - Kaká - Inzaghi (70. Serginho).

FC Liverpool - PSV Eindhoven 1:0 (0:0)
Branka:
67. Crouch. Rozhodčí: Rosetti (It.). ŽK: Salcido. ČK: 64. Marcellis (oba Eindhoven). Diváci: 41.447. První zápas 3:0, postupuje Liverpool.
Liverpool: Reina - Arbeloa, Hyypiä, Agger (79. Paletta), Riise - Pennant, Sissoko, Alonso (72. González), Zenden - Bellamy (17. Fowler), Crouch.
Eindhoven: Gomes - Marcellis, Simons, Addo, Salcido - Fehér (63. Sun Siang), Cocu, Väyrynen - Cullina, Koné (72. Van Eijden), Farfan (63. Kluivert).