Vrba přišel o střelce. Kozák si zlomil nohu a má po sezoně

Sport Sport
3. 1. 2014 10:12
Český reprezentační fotbalista Libor Kozák si zlomil nohu a bude Aston Ville chybět až do konce sezony.
Libor Kozák
Libor Kozák | Foto: avfc.co.uk

Birmingham - To je smůla! Český reprezentační útočník Libor Kozák si při čtvrtečním tréninku zlomil nohu a bude Aston Ville chybět až do konce sezony. V sobotu ho čeká operace.

24letý útočník tak svůj čtyřgólový účet v Premier League letos nerozšíří. Klub prý bude hledat novou náhradu do ofenzivy.

Bývalý hráč Opavy se podle britských médií zranil při nezaviněné srážce se spoluhráčem Ciaranem Clarkem. 

"Ten souboj vypadal nevinně. Nejdříve jsem si myslel, že se jen srazili kopačkami. Libor ani nevydal žádný zvuk. Nikdo nevěděl, co se stalo, až pak jsme to uviděli. Je to pro nás velká rána," komentoval inkriminovanou situaci v tréninku kouč Aston Villy Paul Lambert.

Kozáka rovnou z tréninku odvezli do nemocnice, kde se potvrdilo podezření na zlomeninu. Klub ještě ve čtvrtek večer oznámil, že s českým střelcem už pro letošek nepočítá a bude hledat náhradu.

Ten tak po letním příchodu z Lazia Řím zůstane na čtrnácti startech v nejvyšší anglické fotbalové soutěži. Chybět ale bude jistě i trenérovi Pavlu Vrbovi, který s ním počítal pro reprezentaci.

„Hned na začátku roku to je pro mě špatná informace. Libora jsem chtěl samozřejmě chtěl zapojit v přátelských zápasech, byl to jeden z hráčů, s nimiž jsem do nejbližších utkání počítal. Co nejdříve se s ním pokusím spojit. Teď nezbývá, než abych mu popřál co nejrychlejší uzdravení,“ uvedl nový reprezentační kouč Pavel Vrba na webu reprezentace. 

 

Právě se děje

před 50 minutami

O byty po H-Systemu má zájem 58 z 60 jejich současných uživatelů

Dnes končí termín pro podání nabídek na odkup 60 bytů v Horoměřicích u Prahy po zkrachovalé společnosti H-System. Nabídku podalo 58 z 60 současných uživatelů bytů, dva konkurzní správkyni napsali, že o byt nemají zájem a vyklidí ho. Celková hodnota sídliště podle minimálních cen znaleckých posudků činí zhruba 210 milionů korun, řekli dnes šéf věřitelského výboru a advokát největšího věřitele H-Systemu Petr Pavel a Martin Junek, předseda bytového družstva Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů H-Systemu.

"Nabídky ještě můžou chodit. Dva ze současných uživatelů nemají o odkup zájem všech zbylých 58 podalo nabídku, a souhlasí tak s cenou, kterou určil znalecký posudek," řekl Pavel. Konkurzní správkyně obdržela také několik nabídek na odkup některých bytů od třetí strany. Obdržené nabídky by měl věřitelský výbor vyhodnotit v úterý 26. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy