VIDEO Tento zápas prý chtěli sázkaři zmanipulovat

Sport Sport
10. 9. 2012 15:39
Podívejte se na sestřih utkání Česko - Ghana na MS 2006 v Německu, který podle brankáře Afričanů Richarda Kingsona chtěli zmanipulovat sázkaři.
Podívejte se na video ze zápasu Česko - Ghana na MS 2006. | Video: Sport

Praha - Podívejte se na sestřih utkání Česko - Ghana na MS 2006 v Německu, který podle brankáře Afričanů Richarda Kingsona chtěli zmanipulovat sázkaři.

Někdejší brankář fotbalové reprezentace Ghany Kingson o víkendu sdělil médiím v Nigérii, že mu na mistrovství světa 2006 kdosi nabídl 300 tisíc dolarů (zhruba šest milionů korun) za to, že ve vzájemném zápase skupiny E zařídí vítězství českého týmu 2:0.

"Na MS 2006 jsme měli hrát proti Česku, tehdy druhému nejlepšímu týmu na světě. Zavedli mě k lidem, kteří mi nabídli 300 000 dolarů, když prohrajeme. Přitom za výhru bych dostal jen 3 000 dolarů," prohlásil Kingson pro nigerijskou televizi. (více o případu v samostatném článku)

Fotbalová asociace ČR v odpoledním prohlášení uvedla, že je to absurdní obvinění a podotkla, že by si Kingson měl uvědomit, že za něj může nést právní následky.

Už dříve se v knize Declana Hilla objevily spekulace o tom, že na MS 2006 byly sázkařskými gangy ovlivněny jiné zápasy ghanského týmu: s Itálií a Ghanou.

 

Právě se děje

Další zprávy