VIDEO Rusko se bouří. Na Akinfejeva mířil před gólem laser

Na brankáře ruské fotbalové reprezentace mířil během utkání MS v Brazílii s Alžírskem zelený laser.
Video: youtube.com

Praha - Je to jedna z dalších senzací letošního MS ve fotbale. Do osmifinále postoupilo Alžírsko na úkor Ruska. To se ale po remíze 1:1 bouří. Na brankáře Igora Akinfejeva těsně před vyrovnávacím gólem totiž mířil z tribun zelený laser.

"Gólman nemohl dělat svou práci. Laser mířil do jeho tváře, je to vidět na záběrech fotografů i kamer. To je neomluvitelné," stěžoval si po zápase ruský trenér Fabio Capello.

Běžela 60. minuta, Alžírsko zahrávalo standardní situaci poblíž rohového praporku, v tu chvíli zasvítil do tváře ruského gólmana proud zeleného světla. O pár vteřin později Akinfejev podběhl centr a Islám Slimaní vyrovnal na 1:1.

Capello si pak stěžoval u brazilských pořadatelů, ale bylo mu to málo platné. Stejně tak mu vadilo, že standardce Alžírska předcházel neodpískaný faul na ruského hráče. Rovněž si stěžoval i na neodpískanou penaltu. "Ale nehledám výmluvy, umím přijmout porážky. Jen si stěžuji na to, jak tu s námi rozhodčí zacházeli," dodal.

Rusko se se šampionátem loučí dřív, než čekalo, a právě osmašedesátiletý bývalý trenér Anglie nemusí u ruské reprezentace vydržet. "Pokud mě pořád budou chtít, zůstanu," dodal po utkání.

 

Právě se děje

před 23 minutami

MS hokejistek bylo krátce před začátkem zrušeno kvůli obavám z koronaviru

Kvůli obavám ze šíření koronaviru bylo zrušeno mistrovství světa hokejistek v Kanadě, které mělo začít za účasti českého týmu 6. května. Mezinárodní hokejová federace (IIHF) chce jednat o náhradním termínu, aby se vrcholná akce mohla uskutečnit.

Šampionát byl dva týdny před začátkem zrušen z rozhodnutí vlády provincie Nové Skotsko. Konat se mělo ve městech Halifax a Truro. "Je to nepříjemná zpráva, kterou jsme dostali krátce před začátkem turnaje," řekl prezident IIHF René Fasel, který věřil, že byla připravena adekvátní bezpečnostní opatření pro hráčky, funkcionáře, fanoušky i obyvatele obou kanadských měst.

Další zprávy