VIDEO Parádní gól Valencii nasměroval United k titulu

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
3. 4. 2012 15:45
United díky gólu Valencii vedou před City o pět bodů

Blackburn - Dlouhé minuty to v pondělní dohrávce 31. kola Premier League vypadalo, že si obhájci titulu z Manchesteru United odvezou z hřiště Blackburnu jen bod za bezbrankovou remízu.

V 81. minutě se však na pravé straně pokutového území téměř u brankové čáry uvolnil ekvádorský záložník Antonio Valencia a křižnou střelou na vzdálenější tyč překonal někdejšího reprezentačního brankáře Anglie Paula Robinsona.

A protože o pět minut později přidal druhý gól Ashley Young, mohli se United radovat se zvýšení náskoku v čele tabulky před městským rivalem City na pět bodů.

United vykročili za titulem. V závěru udolali Blackburn

"Zbývá sedm kol a podle mých zkušeností nezáleží na tom, kolik bodů máme v tuto chvíli. Důležité je dál bojovat a vyhrát další zápas," řekl po zápase manažer United Alex Ferguson, který útočí s United na dvacátý ligový titul v historii.

"Byl to dlouhý večer. Museli jsme být hodně trpěliví. Dlouho jsme se nemohli dostat do jasné šance. Wayne (Rooney) měl dobrý trestný kop, který chytil gólman. Antonio zahrál spoustu výborných centrů, které zůstaly nevyužity," dodal Ferguson.

před 2 hodinami

Liberec poprvé v sezoně zdolal Brno, po obratu na ledě Komety je už šestý

Hokejisté Brna podlehli v jediném dnešním utkání, které zbylo na programu 43. kola extraligy po problémech řady týmů s nákazou koronavirem, na domácím ledě Liberci 1:4.

Kometa v duelu tabulkových sousedů ještě po polovině zápasu vedla, ale hosté skóre otočili a potřetí za sebou naplno bodovali. K posunu na šesté místo pomohl Bílým Tygrům dvěma góly útočník Marek Zachar. Branku a nahrávku zaznamenal další forvard Tomáš Filippi.

43. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 22. R. Pavlík (Vincour, Rákos) - 36. Zachar (Ordoš), 49. Birner (Štibingr, Filippi), 59. Zachar (P. Jelínek), 60. Filippi (M. Ivan). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Gebauer, Šimánek. Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

Brno: Jakub Sedláček - Tansey, Bartejs, Kučeřík, Holland, Gulaši, Fajmon - L. Horký, P. Holík, Mueller - R. Pavlík, Rákos, Vincour - Meluzín, Ostřížek, Malý - Matěj Svoboda, Dočekal, Šik. Trenér: Kalous.

Liberec: Kváča - Šmíd, Štibingr, M. Ivan, Aubrecht, Derner, J. Šedivý - Birner, Filippi, A. Najman - Ordoš, Gríger, Zachar - Rychlovský, P. Jelínek, Čederle - J. Šír, Faško-Rudáš. Trenér: P. Augusta.