VIDEO Nizozemec Sno zkolaboval během zápasu. Už podruhé

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
1. 10. 2012 19:52
Nizozemec Evander Sno zkolaboval už podruhé v kariéře během zápasu.
Video: youtube.com

Praha - Hodně nepříjemný zážitek má za sebou nizozemský fotbalista Evander Sno. Pětadvacetiletý záložník Nijmegenu zkolaboval uprostřed víkendového zápasu Eredivise na půdě Feyenoordu.

Po krátké zástavě Snoovi srdce naštěstí znovu naskočilo díky voperovanému defibrilátoru. Mohl tak hrací plochu za asistence lékaře a spoluhráčů opustit po vlastních nohou. Následně byl převezen do nemocnice na pozorování.

Někdejší mládežnický reprezentant však nezkolaboval přímo na hřišti poprvé. Podobnou zkušenost prodělal již předloni coby hráč Ajaxu Amsterodam v zápase rezervních týmů. Právě poté mu lékaři voperovali defibrilátor.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Ugandská armáda hlásí 189 zabitých členů somálského teroristického hnutí Šabáb

Ugandská armáda v pátek oznámila, že při "překvapivém a rychlém" útoku zabila nejméně 189 příslušníků teroristického hnutí Šabáb v Somálsku. Cílem útoku bylo setkání členů ozbrojené skupiny, vojáci zatkli dva velitele hnutí a předali je somálské armádě. Žádné civilní cíle ani osoby útok nezasáhl, píše agentura AP a dodává, že informace z prohlášení ugandské armády nebylo možné ověřit.

Vedle hlavního leteckého útoku ugandská armáda zasahovala na několika dalších místech v Somálsku. Zneškodnila například vojenskou techniku, kterou teroristé používali, dopravní prostředky a zbraně.

Šabáb, který má vazby na teroristickou síť Al-Káida, chce svrhnout somálskou vládu. Jednotky somálské vlády a mírové oddíly Africké unie (AMISOM) v roce 2011 hnutí vytlačily z větší části metropole Mogadiša. Jeho přívrženci však mají dál pod kontrolou rozlehlé venkovské oblasti, odtud podnikají teroristické operace a sebevražedné atentáty. Hnutí na daních vybere téměř stejně peněz jako somálská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy