VIDEO Neuer chtěl slavit s fanoušky. Dostal ale facku

ČTK Jaroslav  Šindelář ČTK, Jaroslav Šindelář
23. 5. 2011 12:00
Neuer totiž po sezoně nejspíš odejde do Bayernu
Manuel Neuer
Manuel Neuer | Foto: Reuters

Gelsenkirchen - Mělo to být loučení ve velkém stylu. Zůstala na něm ale velká černá kaňka.

Kapitán a brankář bundesligového Schalke 04 Manuel Neuer letos pomohl svému týmu k historickému postupu do semifinále Ligy mistrů, navíc v sobotu svůj tým dovedl k triumfu v Německém poháru.

V neděli se však odchovanec Schalke, který v klubu působí 20 let, dočkal na oslavách zisku poháru velké rány. Obrazně i doslova.

Jeden z fanoušků mu nemohl odpustit, že reprezentační jednička neprodloužila v klubu smlouvu, nahnul se ke kabrioletu, v němž brankář projížděl Gelsenkirchenem, naznačil, že ho chce obejmout, ale pak mu dal facku.

Čtěte také:
Dortmund slaví v německé lize posedmé mistrovský titul

Fanoušek Schalke si chtěl na Neuerovi vylít zlost, protože v současné době kolují německým tiskem zaručené zvěsti, že brankář přestoupí do konkurenčního Bayernu Mnichov.

Pětadvacetiletému Neuerovi tak pořádně zhořklo sobotní vítězství ve finále poháru proti druholigovému Duisburgu. Schalke si s ním v Berlíně poradilo 5:0.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Několik stovek lidí demonstrovalo v Praze a v Brně za klima

Několik stovek lidí v pátek v pražských a brněnských ulicích demonstruje, aby před blížícími se volbami upozornili na klimatickou krizi. Protest v Praze demonstranti zahájili na Malostranském náměstí symbolicky za minutu dvanáct pokřikem "Teď nebo nikdy", po projevech se vydali na pochod centrem města. Podle aktivistů totiž politici stále nedělají dost pro ochranu klimatu.

Ulicemi Brna prošly další asi dvě stovky studentů. Organizátoři a další řečníci nejprve upozornili na dopady změn klimatu. "Z těchto voleb musí vzejít vláda, které nebude lhostejný boj za klimatickou spravedlnost," řekl Ctibor Prokop, student tišnovského gymnázia a mluvčí hnutí Fridays for Future.

Protesty jsou součástí celosvětové akce ekologického hnutí Fridays for Future, jehož členové zformulovali klimatické požadavky, podle nichž by lidé měli vybírat budoucí českou vládu. Je mezi nimi například udržení oteplení planety pod 1,5 stupně Celsia, přechod od preferování hrubého domácího produktu ke zjišťování stavu přírody a klimatu nebo ochrana klimatu jako priorita příští vlády. Politické strany pak podle těchto kritérií oznámkovali, nejlépe podle aktivistů dopadli Piráti se starosty a Strana zelených.

Zdroj: ČTK
Další zprávy