Ve finále MS do 20 let nastoupí Francie proti Uruguayi

10. 7. 2013 23:30
Fotbalisté Uruguay postup do finále vybojovali stejně jako ve čtvrtfinále až v prodlouženém čase. | Foto: Reuters

Bursa/Trabzon - Ve finále mistrovství světa fotbalistů do 20 let se v sobotu v Istanbulu utkají týmy Francie a Uruguaye. Francouzi v semifinále porazili Ghanu 2:1, Uruguay vyřadila Irák po penaltovém rozstřelu.

Francie bude v této kategorii hrát o titul poprvé. Semifinálový zápas s Ghanou v Burse rozhodl autor obou branek Florian Thauvin, tu vítěznou vstřelil v 74. minutě.

Tým pak těsné vedení udržel i po vyloučení obránce Samuela Umtitiho a může se stát prvním evropským vítězem turnaje od roku 1999, kdy triumfovali Španělé.

V druhém semifinále sahal po nečekaném postupu Irák, který dlouho vedl, v 87. minutě však Uruguayce zachránil vyrovnávacím gólem střídající Bueno.

Dramatický penaltový rozstřel pak vyřešil v osmé sérii Saífův nezdar. Ani Uruguay ještě v této věkové kategorii titul nezískala, finále však už hrála v roce 1997.

Výsledky:

Bursa: Francie - Ghana 2:1 (1:0)

Branky: 43. a 74. Thauvin - 47. Assifuah.

Trabzon: Uruguay - Irák 1:1 po prodl. (1:1, 0:1), pen. 7:6

Branky: 87. Bueno - 34. A. Alí.

před 46 minutami

Liberty Ostrava pokračuje s omezenou výrobou. Část zaměstnanců zůstane s nižší mzdou doma

Hutní společnost Liberty Ostrava pokračuje v provozu s omezenou výrobou, který zavedla v červenci mimo jiné kvůli vysokým cenám surovin a dovozu oceli ze zemí mimo Evropskou unii. Považuje ho za neférový. Nebude propouštět, ale část zaměstnanců, kteří už vyčerpali dovolenou, zůstane doma se sníženou mzdou. Odbory považují situaci za alarmující, nedávají ji ale za vinu vedení firmy, vnímají to jako evropský problém.