Vaclík smolařem Ligy mistrů. 90 minut držel remízu proti PSG, pak dostal gól do šibenice

2. 11. 2016 8:04
Český fotbalový brankář Tomáš Vaclík prožil hodně smutný a smolný úterní večer. V Basileji dlouho držel naděje švýcarského týmu na bod v duelu Ligy mistrů proti PSG, ale v 90. minutě dostal nechytatelný volej do šibenice a domácí prohráli 1:2.
Radost hráčů PSG
Radost hráčů PSG | Foto: Reuters

Basilej - Dlouho ležel u levé tyče a nevěřil vlastním očím. Brankář Tomáš Vaclík mohl být jedním z hlavních hrdinů Basileje, kteří proti favoritovi francouzskému PSG udrželi v deseti hráčích bod do tabulky fotbalové Ligy mistrů. V 90. minutě se ale napřáhl Thomas Meuner k parádnímu voleji a český gólman jen bezradně proletěl vzduchem. Míč skončil v šibenici a švýcarský tým prohrál 1:2.

Odchovanec Vítkovic si jinak v duelu vůbec nevedl špatně. Dvakrát fantasticky vychytal Lucase Mouru. Nejprve hned po přestávce po jeho voleji v pokutovém území a pak v 79. minutě, kdy kroutil do levého rohu brány přímý kop, ale Vaclík tam byl včas.

Od 84.minuty ale hrála Basilej v oslabení,když podruhé žluté opustil hřiště Die. Domácí mužstvo tlak soupeře nevydrželo a po skvělé trefě Meuniera prohrála.

Zatímco Vaclík předvedl výborný výkon a jeho tým nemá ani bod, na druhé straně brankář Aréola slaví vítězství a měl by se spíš červenat. V 76. minutě se nechal z velké dálky přelobovat Zuffim.