Vaclík smolařem Ligy mistrů. 90 minut držel remízu proti PSG, pak dostal gól do šibenice

Sport Sport
2. 11. 2016 8:04
Český fotbalový brankář Tomáš Vaclík prožil hodně smutný a smolný úterní večer. V Basileji dlouho držel naděje švýcarského týmu na bod v duelu Ligy mistrů proti PSG, ale v 90. minutě dostal nechytatelný volej do šibenice a domácí prohráli 1:2.
Radost hráčů PSG
Radost hráčů PSG | Foto: Reuters

Basilej - Dlouho ležel u levé tyče a nevěřil vlastním očím. Brankář Tomáš Vaclík mohl být jedním z hlavních hrdinů Basileje, kteří proti favoritovi francouzskému PSG udrželi v deseti hráčích bod do tabulky fotbalové Ligy mistrů. V 90. minutě se ale napřáhl Thomas Meuner k parádnímu voleji a český gólman jen bezradně proletěl vzduchem. Míč skončil v šibenici a švýcarský tým prohrál 1:2.

Odchovanec Vítkovic si jinak v duelu vůbec nevedl špatně. Dvakrát fantasticky vychytal Lucase Mouru. Nejprve hned po přestávce po jeho voleji v pokutovém území a pak v 79. minutě, kdy kroutil do levého rohu brány přímý kop, ale Vaclík tam byl včas.

Od 84.minuty ale hrála Basilej v oslabení,když podruhé žluté opustil hřiště Die. Domácí mužstvo tlak soupeře nevydrželo a po skvělé trefě Meuniera prohrála.

Zatímco Vaclík předvedl výborný výkon a jeho tým nemá ani bod, na druhé straně brankář Aréola slaví vítězství a měl by se spíš červenat. V 76. minutě se nechal z velké dálky přelobovat Zuffim. 

 

Právě se děje

před 27 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy