V Turecku na fotbale policie rozháněla fanoušky střelbou

ČTK
26. 2. 2006 20:38
V Turecku, kde ve středu sehrají čeští fotbaloví reprezentanti a jednadvacítka celkem tři přípravné zápasy, se dnes nedohrál ligový duel, při němž policisté zasahovali proti fanouškům střelbou do vzduchu. Utkání mezi Diyarbakirsporem a Konyasporem rozhodčí ukončil v 86. minutě poté, co domácí příznivci vběhli na hřiště a pokusili se napadnout hostující hráče. Konyaspor v té době vedl 1:0.

Výtržníci se pak utkali také s policisty, kteří k rozehnání davu podle agentury Anatolia použili varovné výstřely a slzný plyn. Fotbalisté a sudí předtím uprchli ze hřiště do šaten. Několik fanoušků bylo zraněno, některé policie zatkla. Na istanbulské derby s Fenerbahce bezpečnostní složky raději nevpustily fanoušky hostujícího Besiktase, kteří tak mohli sledovat remízu 2:2 pouze v televizi. Všechny góly padly v druhém poločase. Nejprve vedli domácí, Yalcin pak dvěma zásahy v rozmezí pěti minut skóre otočil. O dělbu bodů se postaral v 76. minutě Nobre. Reprezentační útočník Tomáš Jun za Besiktas nenastoupil. Výsledky 22. kola: Denizlispor - Malatyaspor 1:0, Genclerbirligi - Ankaragücü 1:1, Rizespor - Kayserispor 0:0, Samsunspor - Ankaraspor 0:1, Trabzonspor - Sivasspor 0:0, Fenerbahce - Besiktas 2:2, Diyarbakirspor - Konyaspor nedohráno.