United získali argentinského brankáře Romera. Odejde De Gea?

ČTK Sport ČTK, Sport
27. 7. 2015 9:22
Osmadvacetiletý finalista mistrovství světa přichází na Old Trafford jako volný hráč po vypršení smlouvy v Sampdorii Janov.
Sergio Romero.
Sergio Romero. | Foto: Reuters

Manchester - Manchester United posílil argentinský reprezentační brankář Sergio Romero. Osmadvacetiletý finalista mistrovství světa přichází na Old Trafford jako volný hráč po vypršení smlouvy v Sampdorii Janov a s United podepsal tříletý kontrakt s opcí na ještě jednu sezonu.

Romero se v Manchesteru sejde s koučem Luisem van Gaalem, pod jehož vedením chytal v Alkmaaru. Společně získali v roce 2009 nizozemský titul. K novému klubu se dvaašedesátinásobný argentinský reprezentant připojí na nynějším turné ve Spojených státech.

"Sergio je velmi dobrý gólman, jsem nadšený, že ho budu mít v Manchesteru United. Loni v Brazílii prožil skvělé mistrovství světa, na což bych ale raději moc nevzpomínal," uvedl Van Gaal. Na MS vedl Nizozemsko, které Romero pomohl vyřadit v semifinále v penaltovém rozstřelu, v němž chytil střely Rona Vlaara a Wesleyho Sneijdera.

Romerův příchod je podle všeho definitivním stvrzením odchodu náhradníka Víctora Valdése, který má s Van Gaalem spory. Zároveň může Argentinec představovat náhradu za brankářskou jedničku Davida De Geu, o něhož má údajně enormní zájem Real Madrid. "Musíme se připravovat na sezonu s rizikem, že David De Gea odejde. Proto jsem rád, že jsme získali Sergia, který by mohl tento problém vyřešit," poznamenal Van Gaal.

Manchester zakončí předsezonní turné ve středu proti týmu Paris St. Germain, jenž se zajímá o záložníka United Angela di Maríu.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Renault propustí 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii

Francouzská automobilka Renault propustí na 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii. Chce tak během tří let ušetřit dvě miliardy eur (téměř 54 miliard Kč). Firma, která měla na konci loňského roku ve Francii zhruba 48 500 zaměstnanců a po celém světě pak necelých 180 000, by svůj záměr měla oznámit na páteční tiskové konferenci.

Renault se dostal do finančních problémů kvůli koronavirové krizi. Nyní čeká na dokončení plánované státní půjčky ve výši pěti miliard eur.

Společnost rozhodnutí o propouštění oznámila ve čtvrtek večer odborové organizaci. Záměrem je vyhnout se přímému propouštění. Počítá se s dobrovolnými odchody, vnitrofiremními přesuny a s rekvalifikacemi, uvádějí zdroje AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy