UEFA trestá. Soupeř Plzně Partizan Bělehrad vyvázl s pokutou, Crvena zvezda má zavřený stadion

ČTK ČTK
5. 1. 2018 19:23
UEFA potrestala oba bělehradské účastníky play off Evropské ligy za chování diváků, ale zatímco soupeř Plzně Partizan vyvázl s pokutou, Crvena zvezda bude muset sehrát domácí zápas proti CSKA Moskva bez diváků.
Foto: ČTK

Bělehrad - Srbský mistr Partizan musí kvůli výtržnostem v hledišti při utkání s Young Boys Bern zaplatit pokutu 30.000 eur (766.000 korun). Domácí fanoušci v listopadovém duelu použili pyrotechniku a vtrhli na trávník.

Plzeňský klub verdikt disciplinárky potěšil a začne jednat s Partizanem o prodeji vstupenek. "Určitě je pro naše fanoušky budeme prodávat u nás. Fanoušci, kteří budou chtít podpořit Viktorku přímo v Srbsku, tu možnost mít budou," uvedl mluvčí Viktorie Václav Hanzlík na klubovém webu. Zápas je v srbské metropoli na programu 15. února, o týden později se v Plzni uskuteční odveta.

Crvena zvezda naproti tomu nastoupí 13. února proti CSKA za zavřenými dveřmi jako trest za to, že její příznivci prostřednictvím transparentu vyjádřili podporu bývalému veliteli bosenskosrbské armády Ratku Mladičovi, který byl odsouzen k doživotnímu trestu vězení za zločiny spáchané během války v Bosně a Hercegovině. Klub navíc dostal za rasistické a diskriminační chování fanoušků v listopadovém utkání na hřišti BATE Borisov pokutu 50.000 eur (1,3 milionu korun).

Klub se chce proti uzavření hlediště odvolat, protože už podle svého generálního ředitele Zvezdana Terziče prodal zhruba 28.000 vstupenek.

 

Právě se děje

před 17 minutami

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy