Trenér Uruguaye: Nevyřadil nás Suárez, ale výborný gólman

Podívejte se na fotografie ze sobotních osmifinálových zápasů mezi Brazílií a Chile a mezi Kolumbií a Uruguayí.
O velkém smutku Chile rozhodly až penalty, v niž předvedli silnější nervy domácí borci.
Brazilce poslal do vedení vlastní gól Gonzala Jary,...
... ale Alexis Sánchez srovnal.
V rozstřelu selhali tři Chilané oproti dvěma Brazilcům. Chile, které v samém závěru prodloužení nastřelilo břevno, končí v osmifinále stejně jako před čtyřmi roky, kdy rovněž vypadlo s Brazílií
Foto: Reuters
ČTK Sport ČTK, Sport
29. 6. 2014 8:30
Trenér uruguayských fotbalistů Oscar Tabárez odmítl, že by za prohrou 0:2 v osmifinále mistrovství světa s Kolumbií mohla kauza kolem Luise Suáreze.

Rio de Janeiro - Trenér uruguayských fotbalistů Oscar Tabárez odmítl, že by za prohrou 0:2 v osmifinále mistrovství světa s Kolumbií mohla kauza kolem Luise Suáreze.

Nejlepší hráč Uruguaye dostal čtyřměsíční zákaz činnosti za kousnutí soupeře v souboji s Itálií a postaral se tak o největší skandál šampionátu.

Od té chvíle se kolem uruguayského týmu neřešilo téměř nic jiného, ale Tabárez odmítá, že by se to na týmu negativně projevilo při sobotním zápase s Kolumbií.

"Netuším, kolik energie jsme kvůli tomu ztratili, ale věděli jsme, že nám na hřišti kvůli trestu nepomůže. Tím to pro nás skončilo a snažili jsme se vzít si z toho jen to pozitivní," prohlásil Tabárez.

Na vině tak podle něj není kauza, ale především skvělý výkon Kolumbie. "Když čelíte soupeři, který je jednoznačně lepší než vy, tak musíte prohru přijmout. A my ji přijímáme a Kolumbii gratulujeme a přejeme jí mnoho úspěchů ve zbytku turnaje," dodal argentinský kouč Uruguaye.

Ospina nedovolil návrat do zápasu

Suárez každopádně Uruguayi na hřišti chyběl. Bez nejlepšího hráče anglické ligy si Tabárezovi svěřenci těžko vytvářeli šance. A když už nějaká přišla, skvěle zasáhl brankář David Ospina.

"Předvedl dva nebo tři výtečné zákroky a nedovolil nám dostat se zpátky do zápasu poté, co jsme inkasovali jeden z nejhezčích gólů na tomto šampionátu," připomněl Tabárez trefu Jamese Rodrígueze, který si zpracoval míč na prsa a z 18 metrů ho poslal o břevno do branky.

"Věděli jsme, že Kolumbie má velmi dobrý tým, který dobře kombinuje, drží míč a těží ze svých individualit, ale na hřišti to bylo ještě těžší, než jsme si mysleli," hodnotil Tabárez.

Uruguay nedokázala obhájit čtvrté místo z minulého šampionátu, ale nejde prý o zklamání. "Vždyť obhájci titulu Španělé, Anglie či Itálie ani neprošli ze základní skupiny. Já jsem hrdý na to, co hráči na turnaji předvedli. Dali do toho všechno, jen to prostě nestačilo," dodal Tabárez.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 43 minutami

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy