Trenér Páník opět povede Štětín

ČTK
9. 3. 2006 10:45
Český fotbalový kouč Bohumil  Páník se v polském klubu Pogoň Štětín vrací na místo trenéra. Nahradí  Brazilce Joseho Carlose Serraa, který nedostal od polského fotbalového  svazu trenérskou licenci.

"Co bude s brazilským trenérem, to ještě nevíme. Trenérskou licenci v  Polsku zřejmě nezíská a je těžké odhadnout, zda přijme místo asistenta,"  řekl novinářům majitel klubu Antoni Ptak.

Pogoň počátkem roku společně s jihoamerickým trenérem angažovala také 13  brazilských hráčů. Třesk v kádru, jehož obětí se stal rovněž český útočník  Radek Divecký, avizoval prchlivý vlastník klubu už po skončení podzimní  části ligy.

"Páník je v současné době ideálním člověkem na místo prvního trenéra. Byl u  toho, když se tým tvořil, a zná dobře polské prostředí. Myslím si, že to  všechno přinese úspěch," uvedl Ptak. Páník vedl tým na podzim, ale po  lednovém příchodu brazilského kouče se měl přesunout na post asistenta. 

Pogoň je v polské lize na devátém místě. Kromě 13 jihoamerických posil je v  kádru už pouze pět Poláků a slovenský brankář Boris Peškovič. Další  brazilští fotbalisté jsou v klubu na testech.