Trable nekončí, United pohráli i se Sunderlandem

7. 1. 2014 23:01
Fotbalisté Manchesteru United dva dny po krachu v Anglickém poháru budou odvracet vyřazení i v druhé domácí pohárové soutěži.
Hráči Manchesteru United mají hodně důvodů k přemýšlení.
Hráči Manchesteru United mají hodně důvodů k přemýšlení. | Foto: Reuters

Sunderland - Fotbalisté Manchesteru United dva dny po krachu v Anglickém poháru budou odvracet vyřazení i v druhé domácí pohárové soutěži. V prvním semifinále Ligového poháru prohrál tým kouče Davida Moyese na hřišti Sunderlandu 1:2, odvetu bude hostit 22. ledna.

Domácímu týmu pomohl v nastavení prvního poločasu do vedení vlastní gól hvězdného Ryana Giggse. Nemanja Vidič v úvodu druhé půle vyrovnal, ale o vítězství aktuálně posledního týmu Premier League rozhodl z penalty za faul Fabio Borini.

Manchester United prohrál třetí soutěžní zápas za sebou. Po novoroční ligové porážce s Tottenhamem se v neděli slavný velkoklub poroučel ze třetího kola Anglického poháru po domácí prohře se Swansea, se kterou se v ligovém duelu utká v neděli.

Semifinále anglického Ligového poháru ve fotbale - první zápas:

Sunderland - Manchester United 2:1 (1:0)

Branky: 45.+2 vlastní Giggs, 64. Borini z pen. - 52. Vidič

před 35 minutami

OSN ostře zkritizovala evropské země, že nezákonně vytlačují uprchlíky od svých hranic

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) ostře kritizoval evropské země, které podle něj od svých hranic protiprávně vyhánějí uprchlíky, aniž by jim poskytly možnost požádat o azyl. Podle vyjádření úřadu je tato praxe čím dál častější na moři i na pozemních hranicích a státy by s takovým postupem měly okamžitě skoncovat a zahájit vyšetřování konkrétních přečinů. Konkrétní země UNHCR nejmenoval.

před 55 minutami

V Singapuru zadrželi mladíka, který chtěl podle úřadů zaútočit na dvě mešity

V Singapuru zadrželi šestnáctiletého mladíka, který podle úřadů plánoval teroristické útoky na dvě mešity. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP. Podle ministerstva vnitra se mladík zjevně inspiroval činem bělošského extremisty Brentona Tarranta, který v roce 2019 v mešitách v novozélandském městě Christchurch zabil 51 lidí, a motivovala ho "silná antipatie vůči islámu".

Kvůli věku úřady neuvedly jméno zadrženého, podle nich ale jde o mladíka křesťanského vyznání. Protože útok nespáchal a je nezletilý, nemůže být obžalován, nejspíš jej ale čeká pobyt v nápravném zařízení.