Rosický znovu nastoupil za juniorku Arsenalu, porážce nezabránil

Sport Sport
14. 4. 2016 15:54
Pětatřicetiletý český záložník Tomáš Rosický se po uzdravení stehenního svalu podruhé představil v dresu juniorky Arsenalu. Porážce 1:3 se Swansea ale nezabránil.
Tomáš Rosický
Tomáš Rosický | Foto: Facebook

Swansea - Do druhého ostrého zápasu po vyléčení svalového zranění ve čtvrtek nastoupil český reprezentační kapitán Tomáš Rosický. Pětatřicetiletý záložník opět zasáhl do juniorské Premier League, ve které Arsenal vyzval Swansea.

Rosický odehrál 70 minut a na rozdíl od pátečního duelu s Newcastlem (více zde), v němž střídal už o poločase, do děje zápasu výrazněji nezasáhl. Juniorka Gunners, za kterou kromě českého záložníka nastoupili i další členové A týmu Jack Wilshere a Serge Gnabry, podlehla Swansea 1:3.

Rosický odehrál teprve třetí zápas v této sezoně. Poprvé nastoupil proti Burnley v lednu, ale hned si zranil stehenní sval.

Kdy nastoupí za první tým, trenér Arséne Wenger zatím nesdělil. Do konce Premier League každopádně zbývá Arsenalu ještě šest zápasů, nejbližší se hraje v neděli doma s Crystal Palace.

Pro Rosického je důležitý zápasový rytmus i vzhledem k blížícímu se Euru, které ve Francii startuje za necelé dva měsíce. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská sopranistka Gruberová získala německou operní cenu

Slovenská sopranistka Edita Gruberová získala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo. Pěvkyně, která letos v březnu ukončila kariéru v Bavorské státní opeře v Mnichově, je první laureátkou nově vyhlašovaného ocenění. Gruberová v 60. letech vystudovala operní zpěv na slovenské konzervatoři, roku 1970 získala první roli ve Vídeňské státní opeře, kde díky vynikajícím výkonům brzy dostala stálé angažmá. V Praze prvně vystoupila roku 1979, zatím naposledy účinkovala v Národním divadle v opeře Norma od Vincenza Belliniho. Svůj um předváděla na prknech operních domů v Miláně, New Yorku či Paříži.

Zdroj: DPA/ČTK
Další zprávy