"Ten dres nebudu prát." Francouz dostal od Ronalda vysněný suvenýr, idol má ale covid

Rudolf Černík Rudolf Černík
14. 10. 2020 13:51
Cenný suvenýr, nebo vskutku danajský dar? Francouzský fotbalista Eduardo Camavinga musí řešit, jak naložit s dresem, který si vymodlil od Cristiana Ronalda po vzájemném nedělním zápase. O dva dny později totiž portugalská hvězda oznámila, že má pozitivní test na koronavirus.
Cristiano Ronaldo (vpravo) v souboji s Francouzem Paulem Pogbou v nedělním utkání Ligy národů
Cristiano Ronaldo (vpravo) v souboji s Francouzem Paulem Pogbou v nedělním utkání Ligy národů | Foto: Reuters

To bylo radosti, když se Camavinga, sedmnáctiletý francouzský megatalent, dočkal od Ronalda vysněného dresu. "Nebudu ho prát," sliboval záložník u fotografie relikvie na svém Snapchatu.

Jenže co teď, když Portugalec, jehož rodák z Angoly odmalička zbožňuje, ohlásil nákazu a ani odborníci se zatím neshodnou na tom, jak dlouho se koronavirus udrží na oblečení?

Paradoxní je, že první pozvánku do reprezentace, díky níž se stal nejmladším hráčem povolaným do francouzského týmu od roku 1932, dostal Camavinga v létě poté, co pozitivní test vyřadil z mužstva Paula Pogbu…

Ronaldo, jehož kamery při utkání zachytily, jak se objímá nejen s Camavingou, ale i s dalšími hráči soupeře Kylianem Mbappém a Raphaelem Varanem, mezitím v karanténě přemýšlí, co dál.

Blízký sociální kontakt mezi Mbappém a Ronaldem při nedělním utkání:

Z balkonu hotelu v tréninkovém centru portugalské reprezentace v Lisabonu, kde je v izolaci, sledoval přípravu svých kamarádů na dnešní zápas Ligy národů proti Švédsku.

Pětinásobný vítěz Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa čeká na výsledky nového testu, který si nechal udělat v jiné laboratoři, než jakou používá portugalský fotbalový svaz. Z předchozích tří testů kategorie Gold Standard, která je považována za nejpřesnější, vyšly Ronaldovy dva jako pozitivní a jeden coby neprůkazný.

Ronaldo sleduje z balkonu hotelu, kde je v izolaci, přípravu svých spoluhráčů:

Média v Portugalsku očekávají, že by se hvězda Juventusu i v případě potvrzení nákazy přesunula co nejrychleji do Turína a v karanténě pokračovala tam. Do Itálie by se měl dopravit soukromou "létající sanitkou", aby splnil přísná opatření platná pro pohyb lidí nakažených koronavirem.

Ronaldo každopádně přijde o setkání se svou maminkou Dolores, s níž se měl potkat teprve podruhé za poslední půlrok. Dolores přicestovala do Lisabonu na návštěvu za dcerou Katiou a v plánu byla i rychlá schůzka s nejslavnějším potomkem. "Bůh dal velkým bojovníkům velké bitvy. A tohle je další válka, kterou vyhraješ, synu," vzkázala Ronaldovi přes sociální sítě maminka.

Povzbudivou zprávu poslala svému milému i Georgina Rodriguezová. "Jsi mojí inspirací," napsala Ronaldovi matka jednoho ze čtyř jeho dětí a připojila emotikon srdíčka.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy