Tel Aviv překvapil i Basilej. Suchý a Vaclík jen remizovali

19. 8. 2015 23:15
Fotbalisté Basileje s českými reprezentanty Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým si zkomplikovali cestu do skupiny Ligy mistrů.
Hrdinou Maccabi Tel Aviv je opět Zahaví.
Hrdinou Maccabi Tel Aviv je opět Zahaví. | Foto: Reuters

Basilej - Fotbalisté Basileje s českými reprezentanty Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým si zkomplikovali cestu do skupiny Ligy mistrů. Švýcarský šampion v úvodním zápase play off přišel v šesté minutě nastavení o výhru nad Maccabi a doma jen remizoval 2:2. Hrdinou týmu z Tel Avivu byl stejně jako v minulém předkole v Plzni kapitán Zahavi, autor obou branek.

Maccabi se v Basileji nečekaně ujalo vedení. Po půl hodině hry Rikan rozehrál standardní situaci na zcela volného Zahaviho, který umístěnou střelou nedal Vaclíkovi šanci. Ve 39. minutě srovnal z penalty kapitán Delgado a domácí měli i ve druhém poločase převahu, což gólem potvrdil až krátce před koncem po úniku Embolo. V nastaveném čase však obrana Basileje i se stoperem Suchým opět dala prostor Zahavimu a izraelský kanonýr se tentokrát trefil povedenou hlavičkou.

Valencie na svém hřišti porazila Monako 3:1. Španělský tým skvěle vstoupil do utkání, už ve čtvrté minutě zaskočil obranu soupeře a do prázdné branky snadno zakončil Rodrigo. Krátce po pauze sice vyrovnal Pašalič, ale v 59. minutě vrátil domácím vedení kapitán Parejo a krátce před koncem zvýšil na rozdíl dvou branek Feghouli.

Celtic Glasgow si doma poradil s Malmö a zvítězil 3:2. Šachtar Doněck si ze hřiště Rapidu Vídeň veze nadějný náskok 1:0. Dinamo Záhřeb v Albánii otočilo zápas se Skënderbeu Korcë a gólem v nastaveném čase vyhrálo 2:1.

Úvodní zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Basilej - Maccabi Tel Aviv 2:2 (1:1)

Branky: 39. Delgado z pen., 88. Embolo - 31. a 90.+6 Zahavi.

Celtic Glasgow - Malmö 3:2 (2:0)

Branky: 3. a 62. Griffiths, 10. Bitton - 52. a 90.+5 Berget.

Skënderbeu Korcë (Alb.) - Dinamo Záhřeb 1:2 (1:0)

Branky: 37. Shkëmbi - 66. Súdání, 90.+3 Pivarič.

Nemistrovská část:

Rapid Vídeň - Šachtar Doněck 0:1 (0:1)

Branka: 44. Marlos.

Valencie - Monako 3:1 (1:0)

Branky: 4. Rodrigo, 59. Parejo, 86. Feghouli - 49. Pašalič.

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h.