Také Petrák opouští sestupující Drážďany, míří do Slovanu Bratislava

Sport Sport
24. 7. 2020 9:23
Po Josefu Hušbauerovi opouští kádr sestupujícího Dynama Drážďany také další český záložník Ondřej Petrák. Od nové sezony bude působit v kádru slovenského mistra Slovan Bratislava, se kterým podepsal smlouvu na tři roky.
Ondřej Petrák.
Ondřej Petrák. | Foto: Milan Kammermayer

Osmadvacetiletý odchovanec pražské Slavie působil v Německu od roku 2014. Nejprve hrál v ligovém Norimberku, se kterým sestoupil do druhé ligy, od letošního ledna pak hostoval v rovněž druholigových Drážďanech.

Celkem si připsal 135 zápasů, z toho 33 v nejvyšší Bundeslize. Dynamo ale letos nedokázalo udržet ani druholigovou příslušnost, a tak se Petrák stejně jako druhý Čech v kádru Josef Hušbauer rozhodl změnit dres. 

"Po bezmála sedmi letech v Německu už jsem chtěl změnu a Slovan byl mojí prioritou," uvedl pro oficiální web klubu Petrák, který v minulosti reprezentoval Česko v mládežnických kategoriích a dočkal se i pozvánky do seniorské reprezentace, kde ale na první start zatím čeká. 

"V záloze nám typologicky chyběl vysoký, fyzicky disponovaný hráč," popsal generální ředitel Slovanu, proč Petráka klub angažoval. "Dlouhodobě jsme ho sledovali a navíc na něj máme dobré reference od Marka Mintála, který se s ním zná z Norimberku." 

Se Slovanem čeká Petráka v příští sezoně obhajoba mistrovského titulu, ale také kvalifikace Ligy mistrů, kde je slovenský šampion nasazen do prvního předkola. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

OECD varuje při zotavování ekonomiky před předčasným koncem státní pomoci

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem pomoci ze strany vlád a centrálních bank, který by mohl ohrozit zotavování globální ekonomiky. Organizace to uvedla na úterní digitální tiskové konferenci, kde zveřejnila ekonomický výhled se zaměřením na skupinu největších ekonomik G20.

Světová ekonomika by podle OECD po loňském poklesu o 3,4 procenta zapříčiněném pandemií letos mohla vykázat růst o 5,7 procenta. To je o desetinu procentního bodu méně, než OECD uváděla ve své dřívější prognóze. V příštím roce by pak měl růst zpomalit na 4,5 procenta, což je o jednu desetinu procentního bodu více, než OECD předpokládala koncem května.

Rychlé obnovování ekonomiky vrací hrubý domácí produkt (HDP) zpět na úroveň před pandemií covidu-19. Přesto ale zůstává aktivita v mnoha rozvíjejících se zemích slabá kvůli nízké proočkovanosti, píše OECD.

Na příští dva roky počítá OECD s vysokou inflací. Růst spotřebitelských cen podle jejího dohadu dosáhne vrcholu ke konci letošního roku, kde se ve skupině 20 hlavních ekonomik vyšplhá na 4,5 procenta. Příští rok by měla inflace v zemích této skupiny zpomalit na 3,5 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy