Sudí mění Blatterův názor. O videu se bude jednat

kub
20. 2. 2010 8:25
Šéf světového fotbalu se už videu nebrání
Sepp Blatter
Sepp Blatter | Foto: ČTK/AP

Praha - Prezident Mezinárodní fotbalové federace FIFA Sepp Blatter už nepatří k radikálním odpůrcům využití videa během zápasu při sporných situacích.

V rozhovoru pro italský deník Tuttosport dokonce řekl, že se v brzké době bude o zavedení revoluční novinky oficiálně jednat.

K přehodnocení svého odmítavého postoje, kterým byl proslulý stejně jako šéf UEFA Michel Platini, jej vedla selhání rozhodčích v osmifinálových utkáních Ligy mistrů v tomto týdnu.

Více o inkriminovaných zápasech:
Arsenal prohrál v Portu. Rosický přihrál na jediný gól
Výhra díky gólu z ofsajdu, ví Bayern. A volá po videu

"Probudil jsem se po klidné noci, během níž jsem fotbal nesledoval, ale když jsem si přečetl ranní noviny, otřásl jsem se z toho, o kolik zpráv se postarali rozhodčí svými špatnými verdikty," popsal svou oprávněnou reakci na momenty, které fatálně ovlivnily jak zápas Porta s Arsenalem, tak Bayernu s Fiorentinou.

"Můžu potvrdit, že 6. března na zasedání výkonného výboru FIFA v Curychu se budeme zabývat zavedením technologické podpory rozhodčím," sdělil třiasedmdesátiletý Švýcar.

Naopak mezi bojovníky za využívání videozáznamu patří například trenér Bayernu Louis van Gaal. Přitom paradoxně jeho týmu nesprávné výroky sudích ke středečnímu vítězství výrazně dopomohly.

"Bojuji za to už deset let. V našem fotbalovém světě je velký zájem na tom, že už se prostě dále nemůžeme obejít bez asistence techniky," řekl nizozemský kouč.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V budoucí chilské vládě usedne většina žen, poprvé obsadí i resort obrany či vnitra

Budoucí chilský prezident Gabriel Boric, který se ujme úřadu v březnu, v pátek představil svou vládu. Většinu v ní budou mít ženy, které obsadí 14 z 24 křesel. Žena poprvé bude řídit ministerstvo vnitra a v čele ministerstva obrany stane vnučka bývalého prezidenta Salvadora Allendeho, kterého v roce 1973 svrhl armádní puč vedený generálem Augustem Pinochotem. Kabinet nového prezidenta je poměrně mlády a různorodý, uvedla agentura AFP.

Boric, kterému bude v únoru 36 let, avizoval, že plánuje velké reformy. Do nové vlády jmenoval řadu lidí, kteří se podobně jako on angažovali v protestech a hnutí za sociální spravedlnost. Mluvčí vlády se například stane bývalá vůdkyně studentského hnutí a komunistická zákonodárkyně Camilla Vallejová. Bývalá šéfka lékařské komory Izkia Sichesová se stane ministryní vnitra a rezort zahraničí obsadí právnička se zaměřením na lidská práva Antonia Urrejolaová. Ministerstvo obrany bude řídit vnučka bývalého prezidenta Allendeho Maya Fernándezová.

"Tato vláda má za úkol položit základy velkých reforem," uvedl ve svém proslovu Boric, kterého část politologů označuje za krajně levicového politika. Během předvolební kampaně slíbil například reformy ve zdravotnictví, školství či v penzijním systému a posílení role státu v těchto oblastech. Boric tak vychází vstříc požadavkům, které v posledních letech vznesly časté protesty v chilských ulicích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy