Suárez dostal za pokousání Ivanoviče stopku na deset zápasů

Luis Suárez se stejně jako v předchozím ročníku Premier League stane "nejtrestanějším" hráčem soutěže.
Kousnutí Luise Suáreze do paže Branislava Ivanoviče přijde jej i Liverpool draho. | Video: youtube.com

Londýn - Luis Suárez se stejně jako v předchozím ročníku Premier League stane "nejtrestanějším" hráčem soutěže.

Zatímco loni anglická Football Asociation (FA) vyměřila útočníkovi Liverpoolu za rasistické urážky Patriceho Evry z Manchesteru United trest na osm zápasů, nyní od ní obdržel za pokousání Branislava Ivanoviče v nedělním zápase s Chelsea (2:2) trest na deset zápasů.

Za násilné chování dostal druhý nejlepší střelec souteže hned po zápase s Chelsea trest na tři duely, který mu disciplinární komise FA zvýšila kvůli recidivě o dalších sedm utkání.

"Tříčlenná nezávislá komise se shodla s názorem FA, že trest na tři zápasy je v tomto případě zjevně nedostatečný a hráč si proto odpyká dalších sedm zápasů ke standardním třem. Distanc vstoupí v platnost okamžitě," stojí v oficiálním prohlášení FA.

Uruguajský útočník se stejně jako vedení Liverpoolu může odvolat do pátečního poledne, což vedení klubu podle vydaného prohlášení udělá.

"Klub i hráč jsou šokování a nespokojeni dnešním verdiktem nezávislé disciplinární komise. Počkáme si na vydání oficiálního stanoviska komise a důvody k trestu a zítra se rozhodneme, jak budeme postupovat," uvedl ředitel klubu Ian Ayre.

Pokud by však vedení klubu s odvoláním neuspělo, Suárez by nemohl nastoupit v dresu Liverpoolu nejen ve čtyřech zbývajících utkáních sezony, ale i v úvodních šesti ligových zápasech té další. S tím by pak sílily současné spekulace o jeho letním odchodu do zahraničí.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Výroba nábytku v Česku loni vzrostla na rekordních 48,5 miliardy korun

Nábytkářské firmy v Česku loni vyrobily zboží za rekordních 48,5 miliardy korun, meziročně o 1,1 procenta více. Tržby z prodeje nábytku klesly o 3,1 procenta na 38,62 miliardy korun. Vývoz stoupl o 13,6 procenta, dovoz se zvýšil o 10,6 procenta. Ve čtvrtek to sdělil tajemník Asociace českých nábytkářů (AČN) Tomáš Lukeš.

"Výkon výroby nábytku zaznamenal další růst v řadě. Loni na podzim jsme odhadovali, že bude zhruba stagnovat. Méně potěšitelnou zprávou je, že podíl dovozu na prodejích meziročně vzrostl téměř o osm procentních bodů na 61,3 procenta. To znamená, že čeští nábytkáři ztratili významnou pozici na tuzemském trhu," uvedl Lukeš. Podle něj to pravděpodobně souvisí s rozvojem on-line prodejů, kdy většina takového nábytku je právě ze zahraničí, zejména z Polska a Číny.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 minutami

Kulhánek by mohl být jmenován ministrem zahraničí ve středu, řekl Babiš po jednání

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). 

Babiš po jednání řekl Blesku, že by měl být Kulhánek jmenován ministrem zahraničí nejspíš ve středu. Premiér kandidátovi na šéfa diplomacie řekl, aby se vakcínami vůbec nezabýval.

Kulhánek se po jednání s Babišem novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman. "Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Německý ústavní soud zrušil zmrazení nájmů v Berlíně

Německý ústavní soud ve čtvrtek zrušil zákon, který v hlavním městě Berlíně zmrazil nájemné. Podle soudu jednotlivým spolkovým zemím, kterou je i německá metropole, nepřísluší o výši nájemného rozhodovat. Tuto pravomoc má pouze parlament na celoněmecké úrovni, informovala agentura DPA.

Koncem loňského února vstoupil v Berlíně v platnost zákon, který na pět let zmrazil nájemné u zhruba 1,5 milionu bytů. U zhruba 300 000 bytů museli majitelé nájemné snížit na úroveň z června 2019. Od roku 2022 mohou ceny znovu stoupat, ale ročně nejvýše o 1,3 procenta.

Cílem kontroverzního opatření prosazeného levicovou koalicí na berlínské radnici bylo zastavit prudký růst nákladů na bydlení z posledních let, kvůli kterému se řada obyvatel z německého hlavního města vystěhovala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy