Šťastný Sionko: Je mi jedno, co bude dál

Martin Jůzek
18. 10. 2007 10:30
Vítězství není shodou náhod, tvrdí Libor Sionko
Radost Libora Sionka (uprostřed) z první branky utkání Německo - Česko.
Radost Libora Sionka (uprostřed) z první branky utkání Německo - Česko. | Foto: Ondřej Besperát

Mnichov (Od našeho zvláštního zpravodaje) - Libor Sionko ve středu výrazně provětrával německou obranu, ale především vstřelil klíčový první gól, který šokoval domácí mužstvo i jeho fanoušky v Allianz Areně.

"Ale takový tým jako oni by se měl rychle oklepat," říkal po zápase Libor Sionko. Podle českého záložníka asi výsledek 3:0 nečekal nikdo, ani samotní hráči. "Tři branky tady dal v historii málokdo," dodal fotbalista dánské Kodaně.

Jak byste popsal váš gól ze 2. minuty?
Honza Koller mi to přiťukl výborně do běhu, já jsem se pak jen snažil trefit bránu, což bylo lehký. Rozhodně snadnější než na Slovensku, kde jsem se taky trefil po jeho přihrávce.

Nebál jste se při tom ofsajdu?
Trochu ano. Díval jsem se na pomezního rozhodčího, ale naštěstí se hrálo dál.

Může vám tato branka pomoci k jistější pozici v reprezentaci?
Tak na tohle teď vůbec nemyslím. Je mi to jedno, hlavně že jsem pomohl k výhře.

Už po dvou minutách inkasovat, to asi muselo s Němci docela zamávat, ne?
Ale takový tým jako oni by se z toho měl rychle oklepat. Pro nás to bylo naopak dobré, to je vždy, když dáte rychlý gól. Potom už jsme mohli vyrážet do brejků a to na ně platilo. A když dal Marek Matějovský na 2:0, tak je to srazilo definitvně do kolen.

Porazili jste Němce 3:0, je to možná i překvapení pro vás samotné...
Samozřejmě je to překvapení. Tři góly tady asi v historii dal Německu málokdo. V druhé půli jsme už tušili, že do světa půjde hodně nečekaný výsledek.

Asi to nebyla náhoda...
Určitě to není shoda náhod. Tým je hodně silný.

A to nehrál Rosický. Kdy jste se to dozvěděl?
Prakticky až den před zápasem, ale tušil jsem to už během srazu. Takové svalové zranění je hodně ošidné.

Jako prvního vás trenér Brückner vystřídal. Proč?
Už jsem nemohl. Měl jsem nějaké nachlazení a už to ve druhém poločase nešlo, takže jsem věděl, že půjdu ven jako první.