Staroměstské náměstí během MS oživí fotbalové přenosy

ČTK ČTK
1. 6. 2010 14:36
Vysílat se bude i přesto, že Češi na MS chybí
Achille Webo a Jan Ďurica
Achille Webo a Jan Ďurica | Foto: Sport

Praha - Pražské Staroměstské náměstí během fotbalového mistrovství světa oživí vysílání přímých přenosů na velkoplošné obrazovce.

České metropole se tak zařadí po bok dalších 31 měst na celém světě, kde se ten samý projekt během MS rozběhne také. Hlavní partner mistrovství firma Hyundai si Prahu pro pořádání hromadného sledování zápasů vybrala i přesto, že česká reprezentace na světovém svátku bude chybět.

Roli hrálo i to, že korejská automobilka je jedním ze sponzorů českého národního týmu. Česká republika je tak v Evropě unikátem, protože každá jiná země, v níž bude takzvaný Fan Park fungovat, svůj národní tým na mistrovství mít bude. V celosvětovém měřítku se to už týká jen Panamy.

Čtěte také:

Sparta má zastoupení na MS. Slováci berou Kucku
Hooligans chtěli na MS oklikou.Policie je však odhalila

"Jsme rádi, že Praha takovou šanci dostala. Chceme, aby Staroměstské náměstí při mistrovství žilo fotbalem," řekl na dnešní tiskové konferenci náměstek pražského primátora Pavel Klega.

Vedle sochy Jana Husa bude při šampionátu instalována obrazovka o velikosti 7x5 metrů, na vymezeném území o velikosti 6000 metrů čtverečních se pak kolem ní může shromáždit až dvanáct tisícovek fotbalových fanoušků. S využitím plochy souhlasil pražský magistrát, Česká televize jako tuzemský držitel vysílacích práv pak dala svolení k veřejnému promítání přenosů.

Na Staroměstském náměstí, tradičním místě oslav českých sportovních fanoušků, tak poběží většina zápasů, pokud se nebudou navzájem krýt.

Dvě hodiny před vysíláním prvního utkání začne doprovodný program, na pódiu by se během mistrovství měli střídat moderátoři Ondřej Hejma a Martin Dejdar, kteří plánují pozvat současné či bývalé české reprezentanty.

Fanoušky má bavit řada českých i zahraničních kapel. Organizátoři mají zájem na tom, aby třeba zápasy Slovenska doprovázeli pozvaní členové skupiny Elán a jejich slovenských hostů, podobná praxe má fungovat například i u zápasů Německa, dorazit má například i americká jazzová kapela. Počítá se totiž s tím, že do centra Prahy dorazí sledovat zápasy mnoho zahraničních turistů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy