Sparťanský šampion zemřel v Africe. Lieskovský podlehl v 54 letech malárii

Rudolf Černík
11. 12. 2018 7:27
Bývalý fotbalista Sparty Stanislav Lieskovský náhle zemřel. V 54 letech podlehl malárii v Demokratické republice Kongo, kde působil jako trenér.
fotbal, Stanislav Lieskovský
fotbal, Stanislav Lieskovský | Foto: fcdac.sk

Lieskovský se narodil 5. listopadu 1964, s fotbalem začínal v rodné Považské Bystrici. V roce 1985 přestoupil do Sparty a hned s ní získal mistrovský titul. V nabitém kádru nastoupil v jarní části soutěže do pěti zápasů. Další dvě sezony strávil v Rudé hvězdě Cheb.

Po návratu na Letnou si připsal další titul, k němu přispěl ve dvanácti utkáních. Následně odešel do Dunajské Stredy. Celkem odehrál ve federální lize 120 utkání a vstřelil čtyři góly. Dalších deset startů přidal v samostatné české nejvyšší soutěži v dresu Benešova.

Poté působil v Příbrami, Dubnici a v nižších soutěžích v Německu a Rakousku. Po ukončení kariéry několikrát působil jako trenér různých týmů v Dunajské Stredě.

Jako kouč pracoval v klubech po celém světě, naposledy v Kinshase, hlavním městě Demokratické republiky Kongo. Na podzim přijal angažmá v tamní druhé lize. Podle informací klubového webu Dunajské Stredy právě tam onemocněl malárií, na jejíž následky náhle zemřel.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Bývalý katalánský vicepremiér Junqueras dostal za referendum o nezávislosti 13 let vězení

Španělský nejvyšší soud v pondělí vynesl vysoké tresty vězení pro katalánské politiky za neústavní referendum o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Ke 13 letům odsoudil bývalého vicepremiéra regionální vlády Oriola Junquerase, jemuž ale hrozilo až 25 let. Informují o tom místní média.

Jde o bezprecedentní verdikt v novodobé španělské historii a po celém Katalánsku se kvůli němu chystají protesty.

Další exministři katalánské vlády dostali tresty vězení v trvání od 10 do 12 let. Odsouzení dostali mírnější tresty, než požadovala prokuratura, protože podle soudu neusilovali o nezávislost regionu na severovýchodě Španělska podněcováním k násilí.

Další zprávy