Sparťanský šampion zemřel v Africe. Lieskovský podlehl v 54 letech malárii

Rudolf Černík
11. 12. 2018 7:27
Bývalý fotbalista Sparty Stanislav Lieskovský náhle zemřel. V 54 letech podlehl malárii v Demokratické republice Kongo, kde působil jako trenér.
fotbal, Stanislav Lieskovský
fotbal, Stanislav Lieskovský | Foto: fcdac.sk

Lieskovský se narodil 5. listopadu 1964, s fotbalem začínal v rodné Považské Bystrici. V roce 1985 přestoupil do Sparty a hned s ní získal mistrovský titul. V nabitém kádru nastoupil v jarní části soutěže do pěti zápasů. Další dvě sezony strávil v Rudé hvězdě Cheb.

Po návratu na Letnou si připsal další titul, k němu přispěl ve dvanácti utkáních. Následně odešel do Dunajské Stredy. Celkem odehrál ve federální lize 120 utkání a vstřelil čtyři góly. Dalších deset startů přidal v samostatné české nejvyšší soutěži v dresu Benešova.

Poté působil v Příbrami, Dubnici a v nižších soutěžích v Německu a Rakousku. Po ukončení kariéry několikrát působil jako trenér různých týmů v Dunajské Stredě.

Jako kouč pracoval v klubech po celém světě, naposledy v Kinshase, hlavním městě Demokratické republiky Kongo. Na podzim přijal angažmá v tamní druhé lize. Podle informací klubového webu Dunajské Stredy právě tam onemocněl malárií, na jejíž následky náhle zemřel.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy