Sparťané: na Slavii jsme prostě neměli

SportPlus
24. 10. 2005 11:04
PRAHA - Fotbalová Slavia v neděli večer po šesti letech ukončila čekání na výhru v derby se Spartou. A to velkolepě vítězstvím 4:1. V druhém dějství soupeře doslova převálcovala a třemi zářezy během šesti minut rozmetala naděje Sparty na jakýkoliv odvoz

Obrana rudých působila v neděli jako promenáda. Sešívaní v poklidu pronikali do zakončení, zcela typický byl čtvrtý gól Slavie v podání Krajčíka. Sparťané mu nechali zcela volný prostor, neudrželi obranné postavení a Krajčík neměl problém dostat se na dostřel a pak překvapivou ranou vymést růžek Blažkovy branky.

"Bylo to se štěstím, ale asi nejhezčí gól, jaký jsem kdy dal. Ale já jich zatím moc nedal," usmíval se spokojený střelec nad trefou, která byla tečkou za nedělním galapředstavením na Strahově.

Nedali druhý gól a sesypali se

Sparta přitom do utkání vstoupila lépe. Už ve čtvrté minutě se trefil Matušovič po parádní kolmé přihrávce Kisela. Vzápětí minul v obrovské šanci odkrytou branku Poláček. "Během chvilky jsme mohli vést o dva góly. Jenže druhou branku jsme nedali a sesypali jsme se," poznamenal Zelenka.

Slavia začala zvedat hlavu, ovšem zlomit ji mohla ještě neproměněná penalta. Fořt s ní naložil vskutku trestuhodně. Přesto soupeř psychické výhody nevyužil a Slavia vsadila na jednoduchou kartu. Přehrávala městského rivala opakovanými dlouhými pasy na oba útočníky, nakonec se jí dařilo rychlé ataky i zužitkovat. Ostatně, podobným způsobem dvakrát udeřil v úterý i londýnský Arsenal a na Letné vyhrál.

Spartu nespasil ani příchod střídajícího Šimáka, který nedávno opustil brány protialkoholické léčebny. Rozjetou červenobílou lokomotivu neměla Sparta jak zastavit. Chyběly jí jakékoliv zbraně. "Se Slavií jsme nebyli srovnatelní vůbec v ničem," utrousil pro klubové stránky brankář Blažek. Nebylo tedy divu, že Sparta utrpěla vůbec nejhorší porážku v derby v samostatné české lize.