Sparťan Pamič dohraje sezonu v druholigové Sieně

ČTK ČTK
26. 1. 2014 9:23
Chorvatský obránce Manuel Pamič míří do druhé italské ligy. Kmenový fotbalista pražské Sparty byl vedením Chieva poslán do konce června na hostování ve čtrnáctém celku Serie B Sieně.
Manuel Pamič
Manuel Pamič | Foto: CPA - Eduard Erben

Řím - Chorvatský obránce Manuel Pamič míří do druhé italské ligy. Kmenový fotbalista pražské Sparty byl vedením Chieva poslán do konce června na hostování ve čtrnáctém celku Serie B Sieně.

Veronský klub o tom informoval na svém webu.

Chievo získalo Pamiče ze Sparty na roční hostování loni v červenci a součástí dohody je i opce na případný přestup. Na Letné hrál sedmadvacetiletý levý bek čtyři a půl roku, předtím působil v Istře, Rijece a Salcburku.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Seemanová postoupila na kraulařské padesátce v českém rekordu do semifinále ME

Barbora Seemanová překonala v rozplavbách na mistrovství Evropy v Budapešti na kraulařské padesátce vlastní český rekord a časem 24,93 postoupila do večerního semifinále. Blízko semifinále byl také Jan Čejka, jenž zůstal na 50 m znak první pod čarou.

Jednadvacetiletá olympionička Seemanová na nejkratší trati vylepšila rekordní čas 25,06, který zaplavala při triumfu na juniorském ME v Netanje v červenci 2017. V rozplavbách byla dvanáctá, v redukovaném pořadí bez třetí nizozemské zástupkyně jde dál jako jedenáctá. Druhá česká reprezentantka, předchozí rekordmanka Anna Kolářová, zaplavala 26. čas.

Těsně uniklo semifinále dvacetiletému znakaři Janu Čejkovi ve sprintu na 50 metrů. Předloňský juniorský mistr Evropy na této trati zaplaval v rozplavbách čas 25,29, kterým společně s dvěma soupeři zaostal o setinu sekundy za dvěma závodníky na patnácté příčce. Tomáš Franta obsadil 21. místo.

Ostatní čeští reprezentanti měli v úvodní den bazénových disciplín v Budapešti k postupu už dál. Barbora Janíčková zaplavala na 100 m motýlek pětadvacátý čas, trio Ondřej Gemov, olympionik Jan Micka a Jakub Štemberk skončilo na 400 m volný způsob ve čtvrté desítce, Matěj Zábojník a Filip Chrápavý byli na prsařské stovce 41. a 42.

Další zprávy