Praha - Sparta brzy zažehnala rodící se válku se svými fanoušky. Fotbalový klub z Letné nakonec ustoupil a dovolil Kladnu, aby vstupenky na nedělní vzájemný zápas na pražském Strahově prodávalo i v den zápasu přímo na stadionu.
Situace se za posledních několik hodin několikrát změnila. Nejdříve mělo jít koupit lístky jen do pátku. Poté sice Sparta svolila i k jejich distribuci o víkendu, ale stále si chtěla hlídat, kdo půjde do sektoru hostů.
Jenže příznivci fotbalistů v rudých dresech na to reagovali po svém: Tvrdili, že jde o diskriminaci, a chtěli utkání bojkotovat.
Čtěte dále: Diskriminace. Fanoušci zuří a chtějí Spartu bojkotovat
K poslednímu obratu došlo v pátek odpoledne, kdy se kluby domluvily na vstřícnějším přístupu k fanouškům.
Vstupenky tak budou k dispozici i v neděli ve strahovských pokladnách. Tam se duel přesunul kvůli nevyhovujícím podmínkám kladenského stadionu, který nemá vyhřívaný trávník.
"Sparta si neuvědomila, že vedlejším efektem jejího původního rozhodnutí může být i to, že SK Kladno odmítne přímo na Strahově prodávat vstupenky do všech dalších sektorů," vzkázal letenský klub.
"Nakonec jsme se se Spartou dohodli na tom, že otevřeme pokladny u sektoru hostů i u hlavní tribuny. Jde hlavně o to, abychom vyšli vstříc fanouškům obou klubů, kteří nemají možnost koupit si lístky v předprodejích," uvedl kladenský ředitel Eduard Novák.
Oba celky zasedly ke stolu kvůli novým stanovám Českomoravského fotbalového svazu, podle nichž může disciplinární komise trestat za prohřešky fanoušků jak domácí, tak i hostující klub.
A poprvé pykal právě letenský tým - za podzimní řádění fanoušků v derby s Bohemians 1905 musel zaplatit stotisícovou pokutu.
Čtěte také: Za derby potrestána i Sparta. Bohemians zavřou stadion
"Všechny fanoušky žádáme o to, aby fandili slušně a zdrželi se používání veškeré pyrotechniky a dalších nevhodných projevů. Sparta bude za podobné prohřešky podle nového trendu tvrdě trestána," dodal tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.
Zápas 18. kola začíná v neděli v 15 hodin.
