9. 2. 2009 19:42
Sparta - Dynamo Kyjev 0:2
AC Sparta Praha má proč smutnit.
AC Sparta Praha má proč smutnit. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Málaga - Po dvou hladkých výhrách na soustředění v Málaze dnes fotbalisté Sparty Praha v přípravě  podlehli Dynamu Kyjev 0:2.

Letenští v předchozích dvou zápasech proti Austrii Vídeň a Crakovii Krakov dali dohromady osm gólů, proti ukrajinskému soupeři ale vyšli střelecky naprázdno. Sami naopak v každém poločase jednou inkasovali.

Poprvé už v páté minutě, kdy nová posila obránce Huber ve svém prvním utkání za Spartu vracel hlavou míč na brankáře Blažka, ale k balonu se dostal dřív soupeř a chybu potrestal.

Čtěte více: Sparta vyhrála. Přesto se Chovanec na hráče naštval
                   Pekhart se bál Slavie kvůli dresu. Chtěla ho i Sparta

Po uplynutí hodiny hry proměnilo Dynamo šanci po rychlé akci po pravé straně. Obrat nepřinesly ani změny v sestavě Sparty, naopak soupeř mohl ještě zvýšit, ale Blažek, Řepka a Huber nebezpečí postupně odvrátili.

Další souboj sehraje Sparta ve Španělsku v úterý od 16:00 proti Politehnice Temešvár. První ligové utkání jarní části Gambrinus ligy Spartu čeká 22. února v Olomouci.