Sparta otočila generálku s Jabloncem a vyhrála 2:1

Roman Bednář byl opět hrdinou Sparťanského týmu, když pomohl Spartě otočit generálku proti Jablonci.
Trenér Lavička ho znovu poslal na hřiště za nepříznivého stavu.
První půle ale ještě byla vyrovnaná.
Gól padl až na začátku druhé půle z přímého kopu Tomáše Čížka.
16. 2. 2014 17:25
Fotbalisté Sparty Praha otočili přípravný zápas s Jabloncem a v generálce na jarní část sezony zvítězili 2:1

Praha - Fotbalisté Sparty Praha otočili přípravný zápas s Jabloncem a v generálce na jarní část sezony zvítězili 2:1. Lídrovi první ligy na Letné výrazně pomohl střídající Roman Bednář, který v poslední desetiminutovce vyrovnal a připravil druhý gól dalšímu náhradníkovi Tomáši Přikrylovi.

V základní sestavě Sparty chyběl z obvyklých opor jen záložník Vácha, který v úvodním jarním zápase s Brnem nesmí nastoupit kvůli karetnímu trestu. Ve středu pole ho zastoupil Mareček.

Už ve třetí minutě se domácí po rychlé akci dostali do velké šance, zakončujícího Dočkala ale vychytal Špit. Jinak však Sparta v úvodní půli soupeře nepřehrávala.

Severočeši po pauze začali lépe. Nejprve Vaclík reflexivně vyrazil střelu Čížka. V 57. minutě už byl ale úspěšnější zkušený jablonecký záložník, jenž zatočil přímý kop přesně k tyči.

Sparta přidala na aktivitě a na hřiště poslala i druhého útočníka Bednáře. A ten v 82. minutě vyrovnal, když zblízka nadvakrát překonal Špita, a dvě minuty před koncem po úniku našel volného Přikryla, jenž lehce dokonal obrat. Pražané zakončili zimní přípravu s bilancí sedmi výher, dvou remíz a tří porážek.

Boleslav i Ostrava daly čtyři góly

Fotbalisté Mladé Boleslavi v generálce na jaro zvítězili nad lídrem druhé nejvyšší soutěže Táborskem 4:0 a v zimní přípravě zůstali neporažení. Uspěl také Baník Ostrava, který se na jarní boje o záchranu naladil výhrou 4:1 nad dalším účastníkem FNL Zlínem.

Boleslav pod vedením nového trenéra Karla Jarolíma v přípravě vyhrála šest z devíti zápasů, ve zbylých třech remizovala. Přípravu zakončila nejvyšším vítězstvím.

První branku zařídil ve 24. minutě sedmatřicetiletý Jiří Štajner, v druhém poločase jej doplnili Jasmin Ščuk, Jan Bořil a Jan Chramosta. Pro Ščuka to byl už pátý zásah v přípravě a je tak nejlepším střelcem týmu.

Ostravu nasměroval za výhrou dvěma góly obránce Jan Baránek, jenž využil přesné centry Vojtěcha Štěpána. O další trefy se postarali Michal Krmenčík a Davor Kukec.

Posledních 20 minut odehrál i útočník Václav Svěrkoš, který se fanouškům představil doma poprvé po 15 měsících léčení zraněného kolena. Předtím už dvakrát nastoupil během soustředění v Turecku. Naopak z nových posil Baníku nezasáhli do generálky estonský záložník Joel Lindpere a obránce Alans Sinělnikovs z Lotyšska.