Sparta nebude ve všech předkolech nasazená, APOEL vyhrál

31. 5. 2014 21:09
Fotbalový klub APOEL Nikósie se potřiadvacáté raduje ze zisku kyperského titulu.
Radost Apoelu
Radost Apoelu | Foto: Reuters

Nikósie - Fotbalový klub APOEL Nikósie se potřiadvacáté raduje ze zisku kyperského titulu. V opakovaném zápase za předčasně ukončený duel dnes porazil na neutrální půdě v Larnace 1:0 AEL Limassol.

Nemohl se však o radost bezprostředně po utkání podělit s fanoušky, protože zápas probíhal před prázdnými tribunami.

Před dvěma týdny se utkání v Limassolu nedohrálo, protože v 51. minutě brazilského obránce APOELu Kaká zasáhla světlice hozená údajně domácím fanouškem a způsobila mu zranění hlavy.

Disciplinární komise svazu pak rozhodla, že klíčový duel v boji o titul nebude kontumovat a nechá ho sehrát znovu. Dnes zápas rozhodl brankou v závěru prvního poločasu irský útočník Cillian Sheridan.

APOEL se díky lepší bilanci vzájemných utkání posunul před AEL do čela tabulky a poprvé po 65 letech obhájil mistrovský titul. Pro českého šampiona pražskou Spartu to znamená, že v případě postupu všech celků s vyšším koeficientem nebude v případném v posledním předkole Ligy mistrů nasazena.